• img-book

  Лорен Лејн

Попуст!

ISBN: 978-608-4672-87-6

Онаа ноќ во Њујорк

од: Лорен Лејн
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Линколн Матис не ја крие својата репутација на главен плејбој во Менхетен. Впрочем, ја култивира. Но зад секоја кокетна насмевка, секој провокативен коментар, има тајна што Линколн ја крие дури и од своите најдобри пријатели – трагедија од минатото што тивко го држи неговото срце како заробеник. Линколн знае што сака: некоја како Дејзи Синклер, паметната и остра, а сепак страшно мила деверица што не може да престане да ја гледа на свадбата на неговите најдобри пријатели. Но тој воедно знае дека таа е сè што тој никогаш не може да има.

По еден страшно лош развод, на Дејзи не ѝ треба никој да ја предупредува да не се доближува до шармантниот кум на свадбата на сестра ѝ. Доволен е само еден поглед и таа знае дека згодниот Линколн Матис е баш од оној тип на мажи што треба да ги избегнува. Но кога Дејзи случајно ја дознава тајната на Линколн , сфаќа дека во шармантниот плејбој има многу повеќе од она што се гледа со голо око. И одеднаш животите на Дејзи и Линколн беспомошно се испреплетуваат на едно патување што или ќе ги исцели нивните ранети души… или ќе ги уништи засекогаш.

button-new

390 ден156 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Lauren Layne
Лорејн Лејн е најпродаван автор според USA TODAY на повеќе од десет комедии.  Како веб маркетинг менаџер од Сиетл, во 2011 година Лорен се сели во Њујорк и целосно му се посветува на пишувањето.
Книги од Лорен Лејн
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-87-6
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 290

 1. :

  5 out of 5

  Книгите на Lorain Layne се забавни, кокетни и секси, но ова е најемотивното нејзино издание! Сите нејзини книги те тераат да ги читаш во еден здив, но оваа со кнедла во грлото 🙂

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Ако сакате убаво да се насмеете и релаксирате,топло ви ја препорачувам!😊🥰

 3. :

  5 out of 5

  Лорен Лејн е супер за опуштање. Дефинитивно одлично „си поминав“ додека ја читав и оваа книга од неа.