• cat-img
  1. Aксесоари ( 69 )
 • cat-img
  1. Романси ( 80 )
 • cat-img
  2. Трилери ( 38 )
 • cat-img
  3. Мистерии ( 20 )
 • cat-img
  4. Драми ( 49 )
 • cat-img
  5. Историски ( 11 )
 • cat-img
  6. Чик Лит ( 32 )
 • cat-img
  7. Еротски ( 17 )
 • cat-img
  8. За млади (Young Adult) ( 31 )
 • cat-img
  9. BLACK FRIDAY ( 35 )
НАЈНОВО ОД САКАМ КНИГИ
f1
Купи
Nesto vo vodata
Купи
Будалеста слатка љубов
Купи
совршената мајка
Купи
Najslatkoto nesto.cdr
Купи
желки до бесконечност
Купи
Mojot ne bas KRIVI.cdr
Купи
BLACK FRIDAY WARM UP!
Mojot ne bas KRIVI.cdr
Купи
Секој има своја приказна
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Секој има своја приказна
еленор олифант е океј
Купи
5 out of 5 based on 3 customer ratings
Еленор Олифант е океј од: Гејл Ханимен
Некој што вреди да умре
Купи
4.67 out of 5 based on 6 customer ratings
Некој што вреди да умре од: Питер Свансон
33
Купи
4.75 out of 5 based on 4 customer ratings
Кралство од соништата од: Џудит МекНот
27
Купи
4 out of 5 based on 2 customer ratings
Ќе има друг ден од: Лори Нелсон Спилмен
Чудо - Паласио
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Чудо од: Р.Џ Паласио
НАЈЧИТАНИ РОМАНСИ
Тајната колиба на плажата
Купи
5 out of 5 based on 2 customer ratings
Тајната колиба на плажата од: Сара Џио
LIGHT FINAL.cdr
Купи
violet-iv
Купи
4.33 out of 5 based on 3 customer ratings
Темјанушки во март од: Сара Џио
Тајната сопруга
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Тајната сопруга од: Џил Пол
Зима со мирис на капини
Купи
5 out of 5 based on 5 customer ratings
Зима со мирис на капини од: Сара Џио
tocka-nova
Купи
4.75 out of 5 based on 4 customer ratings
Точка на кулминација од: Памела Клер
Или ти или никој
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Или ти, или никој од: Сузан Е. Филипс
Александар Николовски Александар Читател & фан
" Мислам дека никогаш немаше да ги прочитам сите овие толку добри книги што ги прочитав буквално во еден здив ако не се појавеше оваа издавачка куќа за која имам само пофални зборови во секој поглед уште од првата издадена книга па до денес... Само продолжете така... "
Елица Ј. Георгиевски Елица Читател & фан
" Сакам книги е издавачка куќа која го следи трендот на книгите - секогаш со нови и феноменални изданија, преводи на нови книги по многу прифатливи цени и книги за сите возрасти и од сите жарнови. Со еден збор БРИЛИЈАНТНИ! "
Љубица Јовановска Љубица Читател & фан
" Книгите се љубов, љубовта е вечна, вечноста е илјадници страници издадени... тоа е најдоброто, а кога сме кај најдоброто мислам на издавачката куќа Сакам книги... "
Гордана Јанеска Николовска Гордана Читател & фан
" Имам прочитано многу книги од оваа издавачка куќа и секоја заслужувала да биде прочитана. Одлична селекција на наслови, за да ги добиеме најдобрите и оние кои вредат да бидат прочитани. Вчера ја дочитав "Ова завршува со нас", прекрасна, поучна и интересна за читање... "
Марија Н. Марија Н Читател & фан
" Дефинитивно најдобра издавачка куќа, а воедно ги имате и најубавите изданија. Има одличен избор на книги со одличен превод. Секој ден со понекоја книга во раце од Сакам книги и денот е вистинско уживање! "
Илинка Цекова Илинка Читател & фан
" Со изданијата на Сакам книги се навлеков не само на читање, туку и на купување книги. Нема утка, одличен избор, превод, корици, цени.... Ги имам 90% од нивните изданија. Продолжете со исто темпо, а јас со нетрпение ќе чекам нови книги од вас. "
Билјана Стојановска Билјана Читател & фан
" Прекрасен избор на книги; многу добар превод и лектура, вистинско уживање! Со Сакам Книги нема промашување! "
Популарни автори
 • Софи Кинсела

  Софи Кинсела

 • AJ Finn

  А.Џ. Фин

 • Сара Џио

  Сара Џио

 • ЏП Дилејни

  Џ.П Дилејни

 • suzan-elizabeth-phillips

  Сузан Е. Филипс

 • Шерон Болтон

  Шерон Болтон

 • Џули Џејмс

  Џули Џејмс

 • Кристин Хана

  Кристин Хана

 • samantha_young_18216

  Саманта Јанг

 • Колин Хувер

  Колин Хувер

Портал СК

Портал Сакам Книги

Достава низ цела Македонија
Најнови светски хитови
Пристапни цени
Вашите омилени автори

Сакаш новости на мејл?

srekjanew