• img-book

  Џули Џејмс


ISBN: 978-608-4672-14-2

Нешто слично на љубов

од: Џули Џејмс
5 од 5 од 5 оцени на читатели
5 оцени од читатели

ФБИ ја сака нејзината соработка…
Како ќерка на милијардер и сопственичка на една од врвните продавници за вина во градот, Џордан Роудс секогаш добива покани за најексклузивните забави во Чикаго. Но има само една забава на која ФБИ сакаат тајно да пратат свој специјален агент: добротворната забава на познат сопственик на ресторани и клубови кој пере пари. Во замена за ослободување на брат ѝ од затвор, Џордан Роудс на забавата ќе понесе свој придружник – доделен од страна на ФБИ.

Агентот МекКол ја сака само неа…
Како најдобар специјален агент за тајни задачи во Чикаго, Ник МекКол има само едно правило: работата и задоволството не се мешаат. Овој „состанок“ со Џордан за него е само задача – задача која двајцата се цврсто решени да ја изведат, иако не можат да бидат заедно ни пет минути пред да почнат да летаат искри од сарказам. Но кога неколку неочекувани пресврти ја ставаат истрагата на Ник во опасност, тој и Џордан немаат друг избор, освен да се преправаат дека се пар и она што почнува како едноставна задача се претвора во нешто многу слично на љубов.

button-new

390 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Julie James - 1974
Џули Џејмс од адвокат во Чикаго се претвори во најпродаван автор на Њујорк Тајмс. Нејзините книги се наоѓаат на многубројни светски листи во Топ 10 Романси на Годината. Нејзините книги се преведени на седумнаесет јазици, а бројката постојано расте.
Книги од Џули Џејмс
Рецензија на уредник

ФБИ ја сака нејзината соработка…
Како ќерка на милијардер и сопственичка на една од врвните продавници за вина во градот, Џордан Роудс секогаш добива покани за најексклузивните забави во Чикаго. Но има само една забава на која ФБИ сакаат тајно да пратат свој специјален агент: добротворната забава на познат сопственик на ресторани и клубови кој пере пари. Во замена за ослободување на брат ѝ од затвор, Џордан Роудс на забавата ќе понесе свој придружник – доделен од страна на ФБИ.

Агентот МекКол ја сака само неа…
Како најдобар специјален агент за тајни задачи во Чикаго, Ник МекКол има само едно правило: работата и задоволството не се мешаат. Овој „состанок“ со Џордан за него е само задача – задача која двајцата се цврсто решени да ја изведат, иако не можат да бидат заедно ни пет минути пред да почнат да летаат искри од сарказам. Но кога неколку неочекувани пресврти ја ставаат истрагата на Ник во опасност, тој и Џордан немаат друг избор, освен да се преправаат дека се пар и она што почнува како едноставна задача се претвора во нешто многу слично на љубов.

Џули Џејмс е супер ѕвезда во светот на модерните романси.
San Francisco Book Review

Џули Џејмс пишува книги кои не се пуштаат од рака. Оваа ме остави будна долго после полноќ.
Најлини Синг, најдобро продавана авторка според Њујорк Тајмс

Детали

ISBN: 978-608-4672-14-2
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2013
Број на страници: 341

 1. :

  5 out of 5

  Прекрасни книги 🥰

 2. :

  5 out of 5

  Најдобрата од Џули Џејмс, се чита во еден здив!

 3. :

  5 out of 5

  Дефинитивно најдобра од целиот серијал

 4. :

  5 out of 5

  Мојата омилена! Која и да земете да ја читате од Џули Џејмс, нема да погрешите; симпатични, љубовни, секси… со многу хумор!

 5. :

  5 out of 5

  Ме воодушеви 🙂