• img-book

  Шерон Болтон

Попуст!

Ме сака, не ме сака

од: Шерон Болтон
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

Познатите убијци имаат клубови на обожаватели.

Хамиш Вулф е шармантен, харизматичен и многу убедлив. Надалеку познат по неговата убавина и сексапил, тој секојдневно добива љубовни писма од безброј обожавателки. Хамиш исто така е осуден убиец, кој отслужува доживотна казна во затвор.

Кој би се приклучил на таков клуб?

Меги Роуз е успешна адвокатка и автор на книги базирани на вистински злосторства. Повлечена и мистериозна, таа прифаќа само случаи кои може да ги добие.

Хамиш е убеден дека Меги може да му помогне и дека таа е способна да му ја промени судбината. Но Меги не сака да се меша. Смета дека е имуна на шармот на еден таков маж. Но можеби овој пат ни таа не би можела да остане рамнодушна…

Би останале ли вие?

450 ден270 ден

1 на залиха

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Sharon Bolton - 1960
Шерон Болтон e ангиски автор на мистерии. Досега има објавео девет книги за кои има освоено повеќе награди. Таа сега живее во едно село недалеку од Окфорд со сопругот и синот.
Книги од Шерон Болтон
За книгата

 1. :

  5 out of 5

  На моменти дејството е бавно, но сепак приказната е супер.
  Држи во неизвеснот и постојано ве тера да си претпоставувате каков ќе биде крајот,
  одличен мистериозен крими-трилер 🙂