• img-book

  Лиса Клејпас


ISBN: 978-608-260-047-5

Девојка од мал град (Тревис #1)

од: Лиса Клејпас
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Таа е девојка од мал град…

Либерти Џоунс има соништа и одлучност што ќе ја одведат далеку од Велком, Тексас… ако успее да престане да одлучува со лудото срце наместо со разумот. Харди Кејтс гледа на неа како на забрането овошје. Неговите животни амбиции се далеку поголеми од Велком, а Либерти Џоунс е само непотребна дистракција. Но има нешто магично и моќно што ги влече еден кон друг, некоја опасна привлечност што е посилна од нив двајца.

Тој е единствениот маж што таа не може да го има…

Кога Харди заминува од градот за да ги реализира своите планови, Либерти останува сама, со својата помала сестричка за која мора да се грижи. До некаде беспомошна, Либерти наскоро влегува во мрежата на еден постар милијардер – некои дури и го нарекуваат нејзин „спонзор “, но нивната врска всушност е многу подлабока од тоа, па Либерти наскоро почнува да открива тајни за минатото на нејзиното семејство.

Двајца мажи. Една жена. Одлука што може да ѝ го скрши срцето или засекогаш да го исцели. Љубовна приказна што сигурно ќе го освои вашето срце.

button-new

420 ден

5 на залиха

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1964
Lisa Kleypas is a best-selling American author of historical and contemporary romance novels. In 1985, she was named Miss Massachusetts 1985 and competed in the Miss America 1986 pageant in Atlantic City.
Книги од Лиса Клејпас
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-047-5
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници: 380

 1. :

  5 out of 5

  Кога ќе здогледа црна лимузина која од безбедна далечина го следи погребот на нејзината прерано почината мајка, Либерти Џоунс не ни сонува дека нејзиониот живот полека ќе почне да го напушта кампот за приколки, и ќе ја носи во друга насока. Храбра и сочуствителна, прерано созреана и лишена од своето детство за да се грижи за својата сестричка, Либерти ќе се најде на неколку крстосници, но најважната ќе биде онаа помеѓу минатото и иднината. Уште еден роман на Лиса Клејпас кој се чита во еден здив, исполнет со нежност и емоции, малку мистерија и еден љубовен триаголник кој ќе ја одреди иднината на главната хероина.

 2. :

  5 out of 5

  “Всушност, секој ден е исполнет со обични чуда. Не мораме далеку да бараме за да ги најдеме.”

  Емотивна љубовна приказна која ќе успее да допре длабоко до вас. Либерти е храбра девојка, која успева да донесе многу зрели одлуки за нејзина возраст. Нејзиниот карактер ќе ви се допадне уште на самиот почеток, но понатаму ќе имате предрасуди за дел од ликовите во книгата. Преубав почеток на еден серијал кој ветува многу интересни приказни во наредните делови. 🥰

 3. :

  5 out of 5

  Preubava kniga kako i celiot serijal..