• img-book

  Сузан Е. Филипс

MKD
Попуст!

ISBN: 978-608-4672-70-8

Господин Неодолив

од: Сузан Е. Филипс
4.5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Се ближи најфамозната свадба на годината… Луси Јорик е ќерка на поранешната претседателка на Америка. Мег Коранда е дете на филмски ѕвезди.
Едната од нив треба да се омажи за господинот Неодолив – Тед Бодин – миленичето на Винет, Тексас. Другата не е среќна поради тоа и решена е да ја спаси својата пријателка од болка.

Но иако Мег знае дека откажувањето на свадбата на нејзината најдобра пријателка е вистинскиот потег, очигледно е дека никој друг не се сложува со неа. Па таа станува најомразената жена во градот уште пред Луси да каже „да“ – а тоа патем е град каде што е заглавена со празен паричник, кола со дупнати гуми и еден многу бесен извисен младоженец.

button-new

390 ден293 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- Susan Elizabeth Phillips - 1948
Сузан Елизабет Филипс е позната писателка на романси од Америка. Таа е креатор на спортските романси и после нејзиното долгогодишно искуство и многубројни бестселери денес е позната како „Кралица на Романтичните Комедии“.
Книги од Сузан Е. Филипс
Купи
Купи
Купи
Господин Неодолив
Купи
Купи
Купи
Купи
Купи
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-70-8
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2016
Број на страници: 350

 1. :

  4 out of 5

  Не дека беше лоша книгава, но Сузан има доста подобри книги, од мене многу добра 4ка 🙂

 2. :

  5 out of 5

  Ја обожавам Сузан… I want more! 🙂