• img-book

  Џон Грин


ISBN: 978-608-4672-30-2

Светот не е фабрика за исполнување желби

од: Џон Грин
4.67 од 5 од 6 оцени на читатели
6 оцени од читатели

Ова е една љубовна приказна каква досега не сте прочитале, ова е една болна љубовна приказна…

Дијагностицирана со рак на тироидна жлезда на тринаесет години, Хејзел е подготвена да умре, кога година дена подоцна, ракот одеднаш исчезнува… барем сега засега. По две години, таа сè уште тапка во место и чека да види што ќе се случи. И покрај тоа што таа стои во место како нејзиниот живот да е паузиран, годините си минуваат, па на шеснаесетгодишна возраст, Хејзел нема буквално ништо. Не оди на училиште, нема којзнае колку пријатели, нема нормален живот. Тогаш во групата за поддршка за болни од рак го запознава Августус Вотерс. Тој е прекрасен, згоден, смешен, победник на неговиот рак и – шокантно за Хејзел – заинтересиран за неа.

Дружењето со Августус истовремено е неочекувана дестинација и многу потребно патување кое комплетно ќе ја промени Хејзел, а со неа и вас како читатели…

button-new

380 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- John Green - 1977
Џон Грин е американски автор, видео блогер, писател, продуцент, актер и уредник. Тој е бр.1 најпродаван автор на Њујорк Тајмс за „Во потрага по Алјаска“, „Светот не е фабрика за исполнување желби“ и др. Моментално живее во Индијанаполис, Индијана, со својата сопруга.
Книги од Џон Грин
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-4672-30-2
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2014
Број на страници: 256

 1. :

  5 out of 5

  Тешка за читање, премногу тага и депресија за мој вкус. Инаку книгата е убава ја препорачувам.

 2. :

  5 out of 5

  И книгата и филмот се одлични!

 3. :

  5 out of 5

  Емотивна бомба,реална и до некаде тешка.

 4. :

  5 out of 5

  Срцепарателно…

 5. :

  3 out of 5

  Еден од ретките сум сигурно на кој книгава не му беше wow, ја оценувам со 3.3/5 што не значи дека е лоша, напротив, само што секој различно ја доживува секоја книга…

 6. :

  5 out of 5

  Емотивна книга, ја препорачувам на сите