• img-book

  Лиса Клејпас

Попуст!

ISBN: 978-608-260-112-0

Слаткоречив туѓинец (Тревис #3)

од: Лиса Клејпас
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Џек Тревис има прилично едноставен и некомплициран живот како тексашки милионер и плејбој. Тој не дава никакви ветувања, љуби многу жени и живее за задоволство. Но вистината е дека никој никогаш ја нема допрено неговата душа и нема стигнато до неговото срце. Тој е нескротлив и безгрижен сѐ до моментот кога една жена му се појавува на врата со видлив бес на лицето и бебе во рацете.

Лутата жена е тетка на бебето и таа тврди дека Џек е таткото на бебето. Вистинската мајка го напуштила детето, препуштајќи ѝ ја грижата за него на својата поодговорна сестра. И сега, од Џек се бара да преземе одговорност за првпат во животот.

Со неодолива романтична тензија и ликови кои се толку живи што чиниш чекорат по страниците и влегуваат директно во твоето срце, Лиса Клејпас повторно создала една од оние приказни кои те засмеваат, расплакуваат и оставаат вечна трага во твоето срце и ум.

420 ден252 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1964
Lisa Kleypas is a best-selling American author of historical and contemporary romance novels. In 1985, she was named Miss Massachusetts 1985 and competed in the Miss America 1986 pageant in Atlantic City.
Книги од Лиса Клејпас
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-112-0
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2021
Број на страници: 340

 1. :

  5 out of 5

  Лиса Клејпас се надмина себеси со оваа книга. Уште кога ја почнав, на прва страница, јас се вљубив во книгава едноставно. Толку убава енергија, тие ликови, тој нејзин феноменален и препознатлив стил на пишување, доведуваат до едно вакво ремек дело. ❤️

 2. :

  5 out of 5

  Една од моите омилени книги! Ги имам прочитано сите книги на Клејпас, како и оваа, и морам да кажам дека Слаткоречив туѓинец посебно ме погоди и разнежни. Клејпас е маестрална, но со книгава се надминала себеси! Ја препорачувам секому! 💖