• img-book

  Колин Хувер


ISBN: 978-608-260-011-6

Сите твои совршености

од: Колин Хувер
4.67 од 5 од 6 оцени на читатели
6 оцени од читатели

Колин Хувер се надминува себеси со моќна приказна за еден разнишан брак и едно старо, речиси заборавено ветување што би можело да го спаси.

На совршената љубов на Квин и Грахам ѝ се заканува нивниот несовршен брак. Спомените, грешките и тајните што се трупале низ годините сега ги влечат на различни страни и уште повеќе ја зголемуваат дистанцата меѓу нив. Единственото нешто што би можело да ги спаси е токму онаа работа што ги има донесено до работ на пропаста.

„Сите твои совршености“ е срцепарателна, емотивна и моќна приказна за пар чија потенцијална иднина се држи на шарките на ветувањата дадени во минатото. Додека без престан ги голтате страниците, ќе се прашувате: Може ли една силна љубов со совршен почеток да живее цел живот меѓу двајца несовршени луѓе?

Ако ви се допадна нејзината „Ова завршува со нас“, тогаш сигурно ќе ве освои и нејзиното најново ремек-дело.

button-new

400 ден

Количина:
Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Colleen Hoover - 1979
Колин Хувер е бр.1 најпродаван автор според Њујорк тајмс и воедно авторка на единаесет романи и пет новели. Хувер главно пишува книги кои спаѓаат во категорија книги за млади, а својата прва книга „Само пријатели“ ја објави во јануари 2012 година.
Книги од Колин Хувер
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-011-6
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 320

 1. :

  5 out of 5

  Одлична книга!

 2. :

  5 out of 5

  Прекрасна!

 3. :

  3 out of 5

  Не знам како да ја оценам книгава. Ми се допадна, приказната е стварно емотивна и сигурно многу бракови се соочуваат со вакви проблеми, но некако ми е просечна..

 4. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Одлична приказна,Хувер како и секогаш не може да те разочара!😊😍

 5. :

  5 out of 5

  Предобра книга како и сите останати од Хувер, проткаена со многу емоции и многу сликовити настани. Моќна приказна за надежта и силата на нескршливата љубов 🙂

 6. :

  5 out of 5

  Како тоа се уште да нема оцена за оваа соовршена книга? 😀
  Соовршенство напишано на 320 страници!
  Обавезно прочитајте ја оваа книга, ќе си наравите услуга 🙂