• img-book

  Себастијан Фицек


ISBN: 978-608-260-019-2

Пакетот

од: Себастијан Фицек
4.8 од 5 од 5 оцени на читатели
5 оцени од читатели

Младата психијатарка Ема Штајн воопшто не излегува од дома од вечерта кога ја силуваат во хотелска соба. Таа е третата жртва на психопат кој новинарите го нарекуваат „фризерот“ затоа што им ги бричи главите на жените пред да ги убие. Ема, единствената која успева да му побегне, се плаши дека фризерот ќе се врати по неа за да ја доврши грозоморната мисија.

Во нејзината параноја, таа е убедена дека секој маж што го гледа е фризерот, иако реално воопшто не успеала да го види во хотелот. Ема се чувствува безбедно само во нејзината мала куќа во Берлин – или барем се чувствува до дента кога поштарот ја замолува да прими еден пакет во име на нејзиниот сосед кој не одговара на ѕвончето.

Маж чие име не ѝ е познато и кој таа никогаш не го сретнала, иако живее на истата улица со години… Кога пакетот влегува во нејзиниот дом, Ема станува попараноична од кога било претходно.

„Германскиот мајстор за трилери со уште едно ремек дело кое ви ветува нова непрoспиена ноќ“.

button-new

420 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Sebastian Fitzek - 1971
Себастијан Фицек е германски писател и новинар. Неговата прва книга Терапија беше бестселер во Германија во 2006 година, соборувајќи ја Кодот на Да Винчи од првата позиција. Со продадени над 12 милиони книги во светот, од кои само 5 милиони во Германија, Фицек е еден од најуспешните германски  писатели.
Книги од Себастијан Фицек
Рецензија на уредник

Проверете подоцна.

Детали

ISBN: 978-608-260-019-2
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници: 320

 1. :

  4 out of 5

  Книгава воопшто не е лоша, иако приказната и разработката во глобала е далеку од wow. Крајот екстра! Оценка 3,9/5. 🙂

 2. :

  5 out of 5

  Добар трилер,одлично скроена приказна од страна на Фицек,но овој пат очекував повеќе од него.🙂 Некако како да ми фалеше нешто во целава приказна,можеби е до мене дека само трилери читам.🤷🏻‍♀️ Сепак ја препорачувам,Фицек е мајстор за испреплетеност❣

 3. :

  5 out of 5

  Немам зборови, прекрасно дело што се чита во еден здив

 4. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Маестрално, не ни очекував помалку од Фицек. Топло препорачувам

 5. :

  5 out of 5

  Книгава буквално е mind-blowing – од прва до последна страницa те држи во неизвесност и висока тензија. Вознемирувачката, психолошка приказна на Ема едноставно не те остава да дишеш, цврсто те фаќа за грло и единствено можеш само да го забрзаш дишењето! Многу пресврти и крај што навистина не го предвидов, Фицек е мајстор за напнати, мистериозни трилери, дефинитивно ја препорачувам книгава 😀