• img-book

  Себастијан Фицек


ISBN: 978-608-260-037-6

Пациентот

од: Себастијан Фицек
4.88 од 5 од 8 оцени на читатели
8 оцени од читатели

ПРЕД ЕДНА ГОДИНА: Тил Беркхоф го сака својот син Макс со цело срце. Но и покрај тоа што го чуваат како сопствените очи и постојано го предупредуваат никогаш да не оди со непознати, Макс еден ден оди да игра со другарче и не се враќа дома.

СЕГА: Макс Беркхоф е исчезнат цела година. Само киднаперот знае што се случило со него. Дали е жив или мртов… Но киднаперот сега е во психијатриското крило на затвор со максимално обезбедување и одбива да каже нешто.

Па таткото на Макс нема друг избор, има само еден начин да се стигне до вистината: тој мора да влезе во психијатриското крило на затворот како пациент на тајна мисија. Планот е јасен: нема потреба од насилство, тој сака само признание, последна шанса да си го пронајде синот. Но како и во секоја книга на Фицек, ништо не е така како што изгледа…

button-new

450 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Sebastian Fitzek - 1971
Себастијан Фицек е германски писател и новинар. Неговата прва книга Терапија беше бестселер во Германија во 2006 година, соборувајќи ја Кодот на Да Винчи од првата позиција. Со продадени над 12 милиони книги во светот, од кои само 5 милиони во Германија, Фицек е еден од најуспешните германски  писатели.
Книги од Себастијан Фицек
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-037-6
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници:

 1. :

  5 out of 5

  предобра книга, непредвидлива, Фицек мајстор за психолошки трилери

 2. :

  4 out of 5

  Со исклучок на крајот, книгата е одлична! Една од подобрите на Фицек, моја топла препорака. 4,3/5 🙂

 3. :

  5 out of 5

  💣ТРИЛЕРИШТЕ 💣
  Фицек што направи човеку 😵😳
  Ако финтата е да не оставиш без сон тогаш успеваш! Јас ова психо дело го прочитав за еден ден, зошто е нешто што не се испушта од раце и страните опседнато ги вртев се додека не добив одговор на прашањето кој таткото Тил си го поставува веќе цела година : КАДЕ Е ТЕЛОТО НА СИН МИ ? Што пропуштам ?
  Се започнува една проклета ноќ кога Тил му дозволува на својот 6 годишен син накратко да оди кај неговата пријателка. Одеднаш исчезнува, а со тоа и последната шанса дека ќе се врати жив. Во меѓувреме славниот киднапер на деца завршува во лудница, а по начинот на извршување на делата станува очигледно дека тој е виновникот и за исчезнувањето на Макс. Но иако сите дела ги признава, за тој случај молчи. Таткото скршен од тага знае дека единствен начин да ја дознае вистината е да влезе во лудница лично тој. Но мора да глуми лудак и да доживее голгота од страдања за да го добие одговорот. Дали се уште има надеж? Ќе издржи ли да извлече жива глава од таму , а притоа да не му ја смачка главата на киднаперот ? Како ќе го погледне во очи и ќе се соочи со најголемото страдање на еден родител ?
  Луѓе книгава е баш ЛУДНИЦА и е еден од најдобрите психотрилери кој сум ги читала. Не можам да кажам повеќе без да откријам спојлер , верувајте НИШТО не е така како што изгледа ! Крајот е шокирачки. Ќе се преплашите, ќе се сожалите, ќе се израдувате на момент и ќе ги доживеете сите можни емоции во оваа луда вожња низ мозокот на еден пациент. Баш како што се и неговите чувства 😵🤯
  Ве предупредувам, држете се јако !
  Од мене има без двоумење 5 ⭐⭐⭐⭐⭐ !!

 4. :

  5 out of 5

  Одличен психолошки трилер, долго се памети – а особено крајот е топ! 😀

 5. :

  5 out of 5

  тешка тема за читање но многу добар психо-трилер, се чита во еден здив. ја препорачувам на сите, чиста десетка за книгава !

 6. :

  5 out of 5

  Најдобра книга на Фицек.

 7. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Значи ако не си поигра Фицек со вашиот мозок,тогаш нема кој друг.💥
  Одличен трилер!

 8. :

  5 out of 5

  Ваква книга ниту ќе претпоставите дека постои ниту пак ќе ја заборавите откако ќе ја прочитате 🤯😍