• img-book

  Џудит МекНот

Попуст!

ISBN: 978-608-4672-56-2

Кралство од соништата

од: Џудит МекНот
4.9 од 5 од 10 оцени на читатели
10 оцени од читатели

ТОЈ Е МОЌЕН, АРОГАНТЕН И СТРАШЕН. ТОЈ Е НЕЈЗИНИОТ НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ…
Ројс Вестморленд, познат како Црниот Волк, е најмоќниот англиски воин и најомразениот непријател на Шкотска. Легенда на бојните полиња, легенда помеѓу жените во кралските палати, легенда од која трепери цела Шкотска.

ТАА Е ГОРДА, БЕЗОБРАЗНА И НЕПОКОРНА. ТАА НЕ СЕ ПРЕДАВА…
Џенифер Мерик е храбра, тврдоглава Шкотланѓанка која живее за своето семејство, својот клан и својата земја. Кога одеднаш ја грабнуваат и завршува како заробеничка на озлогласениот Волк, нема намера да плаче и моли како беспомошна жена. А особено нема намера да го моли НЕГО, ужасниот мрачен маж кој сее смрт во нејзината земја откако знае за себе. Не, таа има намера да се бори – затоа што тоа е во крвта на кланот Мерик.

ДВАЈЦАТА СЕ ЗАПЛЕТКУВААТ ВО ОПАСНАТА МРЕЖА НА ЛОЈАЛНОСТА И СТРАСТА…
Двајцата лојални до срж и опасно темпераментни, полека ја губат волјата за војување кога во нив почнува да се буди нешто друго.

button-new

400 ден239 ден

Количина:
Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Judith McNaught - 1944
Џудит МекНот е автор на голем број историски романтични книги кои станале бестселери, со над 30 милиони копии во печат. Таа исто така беше првата жена - извршен продуцент на CBS радио станицата. Од 2007 година живее во Тексас и активно учествува во добротворни цели.
Книги од Џудит МекНот
Рецензија на уредник

ТОЈ Е МОЌЕН, АРОГАНТЕН И СТРАШЕН. ТОЈ Е НЕЈЗИНИОТ НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ…
Ројс Вестморленд, познат како Црниот Волк, е најмоќниот англиски воин и најомразениот непријател на Шкотска. Легенда на бојните полиња, легенда помеѓу жените во кралските палати, легенда од која трепери цела Шкотска.

ТАА Е ГОРДА, БЕЗОБРАЗНА И НЕПОКОРНА. ТАА НЕ СЕ ПРЕДАВА ЛЕСНО…

Џенифер Мерик е храбра, тврдоглава Шкотланѓанка која живее за своето семејство, својот клан и својата земја. Кога одеднаш ја грабнуваат и завршува како заробеничка на озлогласениот Волк, нема намера да плаче и моли како беспомошна жена. А особено нема намера да го моли НЕГО, ужасниот мрачен маж кој сее смрт во нејзината земја откако знае за себе. Не, таа има намера да се бори – затоа што тоа е во крвта на кланот Мерик.

ДВАЈЦАТА СЕ ЗАПЛЕТКУВААТ ВО ОПАСНАТА МРЕЖА НА ЛОЈАЛНОСТА И СТРАСТА…
Двајцата лојални до срж и опасно темпераментни, полека ја губат волјата за војување кога во нив почнува да се буди нешто друго.

Детали

ISBN: 978-608-4672-56-2
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2016
Број на страници: 390

 1. :

  5 out of 5

  Prekrasna kniga,preporacuvam

 2. :

  5 out of 5

  Mnogu interesen istoriski roman mnogu mi se dopadna i na site moi pobliski im ja dadov da ja citat knigata od mene cista desetka i odvaj cekam da se prevedat ostanatite tri dela..

 3. :

  5 out of 5

  Оваа книга ја прочитав пред извесно време и сѐ уште ми стои грутка во грлото. Книга која тоолку ме разнежни и потресе емоционално, просто не се заборава. Не памтам да имам прочитано слична историска романса, бидејќи веројатно и нема. Од дејсвието, до ликовите, приказната и стилот на пишување, сѐ е маестрално скоцкано. Никако не ја испуштајте, доколку ја немате прочитано. ❤️

 4. :

  5 out of 5

  Одлична несекојдневна романса, која ќе ве насмее и воодушеви. Интересни карактери, многу пресврти и одлични описи од минатото.❤

 5. :

  5 out of 5

  Една од најдобрите романси што ги имам прочитано.
  Прекрасна приказна, проткаена со доза на хумор, со силни главни ликови, се на се чиста 10ка 😍
  Се надевам на нова книга од истата писателка во брзо време 🙂

 6. :

  5 out of 5

  Многу убава книга,прв пат да ми се допадне толку многу некоја романса дека јас обично трилери сакам.😊 Ептен ја препорачувам,секој треба да ја прочита!😍

 7. :

  5 out of 5

  Мојата омилена романса, ја препорачувам на кого стигнам.

 8. :

  5 out of 5

  Многу, многу убава книга! <3 Ја препорачувам од срце.

 9. :

  4 out of 5

  Па не можам да кажам дека беше најодлична, но многу ми се допадна…

 10. :

  5 out of 5

  Многу е интересна книгава, супер приказна, убаво изнијансирани карактери, вреди да се прочита 🙂