• img-book

  Р.Л Метјусон


ISBN: 978-608-4672-22-7

Сосед од пеколот

од: Р.Л Метјусон
5 од 5 од 5 оцени на читатели
5 оцени од читатели

Хејли е тивка, кротка девојка која нема многу луѓе и задоволства во својот живот, па ужива во малите работи кои ја исполнуваат: нејзината работа како професорка во средно училиште и нејзината прва самостојно купена куќа со прекрасна градина.

Меѓутоа, се случува една работа која ѝ ги уништува и тие мали задоволства и ѝ го протресува целиот живот од корен. Во соседната куќа се доселува вистински ѓавол! Гласна музика, нездрави забави, пијани друштва, кршење прозорци со палки и топчиња за голф… Џејсон Бредфорд е вистински сосед од пеколот. И како тоа да не е доволно, тој исто така е професор во средното школо каде што предава Хејли, па ѝ го уништува животот и додека се на работа…

Срамежливата Хејли е мирна и повлечена, но нема избор освен да му објави соседска војна… Но и Бредфорд има свои оружја, а тие се опасни во војна против која било жена. Неодоливиот сосед не се плаши да нападне со својот шарм и пеколно добриот изглед пред кои потклекнуваат и многу посилни жени од Хејли…

button-new

380 ден

Количина:
Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- R. L. Mathewson
Р.Л Метјусон е најпродаван автор на Њујорк Тајмс. Кога не пишува книги таа обично чита и е голем љубител на романтични комедии.  Живее во Нова Англија со своите деца.
Книги од Р.Л Метјусон
Рецензија на уредник

Хејли е тивка, кротка девојка која нема многу луѓе и задоволства во својот живот, па ужива во малите работи кои ја исполнуваат: нејзината работа како професорка во средно училиште и нејзината прва самостојно купена куќа со прекрасна градина.

Меѓутоа, се случува една работа која ѝ ги уништува и тие мали задоволства и ѝ го протресува целиот живот од корен. Во соседната куќа се доселува вистински ѓавол! Гласна музика, нездрави забави, пијани друштва, кршење прозорци со палки и топчиња за голф… Џејсон Бредфорд е вистински сосед од пеколот. И како тоа да не е доволно, тој исто така е професор во средното школо каде што предава Хејли, па ѝ го уништува животот и додека се на работа…

Срамежливата Хејли е мирна и повлечена, сакајќи да избегне конфликти и расправии, таа секогаш излегува наивна и им дозволува на луѓето да ја влечат за нос, но соседот од пеколот ги преминува дури и нејзините граници. Таа нема намера да се откаже од својата работа и не може да ја продаде својата куќа, па така нема избор освен да му објави соседска војна…

Но и Бредфорд има свои оружја, а тие се опасни во војна против која било жена. Неодоливиот сосед не се плаши да нападне со својот шарм и пеколно добриот изглед пред кои потклекнуваат и многу посилни жени од Хејли…

Детали

ISBN: 978-608-4672-22-7
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2013
Број на страници: 252

 1. :

  5 out of 5

  Интересна и забавна приказна!

 2. :

  5 out of 5

  Преубава, релаксирачка романса! Книгата ме насмеа максимално 😄

 3. :

  5 out of 5

  Прекрасна книга! Ме воодушеви и насмеа до солзи ❤

 4. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Одлична книга за релакс,се изнасмеав❣

 5. :

  5 out of 5

  Се смеев од срце! Предобра книга исполнета со хумор и еротски нијанси! 😀