• img-book

  Сузана Кирсли

Попуст!

ISBN: 978-608-260-017-8

Маријана

од: Сузана Кирсли
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Чудесна, неизвесна и богата приказна за љубителите на Лусинда Рајли…

Џулија Бекет за првпат ја здогледува куќата Грејветерс на само пет години, но уште тогаш има некое претчувство дека тоа некогаш ќе биде нејзина куќа. И кога конечно станува сопственичка на куќата после долги години, почнува да се сомнева дека постои причина што била привлечена кон неа.

Како Грејветерс да е портал помеѓу два света, таа во соништата повремено се транспортира во седумнаесеттиот век и станува Маријана; млада жена во Англија која се бори против опасности, сиромаштија и предавства, сето тоа под прангите на забранета љубов.

Со секое враќање назад, Џулија станува сè поопседната со минатото… па почнува да се плаши дека животот на Маријана целосно ќе го засени нејзиниот и мора да најде начин некако да го остави минатото зад себе или ќе ја изгуби шансата за среќа во сегашноста.

button-new

420 ден273 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1966
Susanna Kearsley is a New York Times best-selling Canadian novelist of historical fiction and mystery, as well as thrillers under the pen name Emma Cole. In 2014, she received Romance Writers of America's RITA Award for The Firebird.
Книги од Сузана Кирсли
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-017-8
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници:

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Баш се соживеав со книгава,многу е убава и неизвесна до самиот крај.😊
  Описите посебно ми се допаднаа.

 2. :

  5 out of 5

  Емотивна, топла и изненадувачка. 4.5/5 ѕвезди од мене.