• img-book

  Лиса Гарднер


ISBN: 978-608-4672-04-3

Јас те сакам повеќе

од: Лиса Гарднер
4.86 од 5 од 7 оцени на читатели
7 оцени од читатели

КОГО САКАШ?

Едно прашање, минијатурно делче од секундата и Брајан Дарби паѓа мртов на кујнскиот под во својата куќа. Неговата сопруга, државната полицајка Теса Леони, тврди дека го застрелала во самоодбрана, а нејзиното модро лице и скршени коски ја поддржуваат таа приказна. За искусната детективка Ди Ди Ворен, случајот е прилично јасен. Само што… каде е нивната шестгодишна ќеркичка?

И КОЛКУ ДАЛЕКУ БИ ОДЕЛЕ ВИЕ…

Детективите ја започнуваат потрагата по девојчето додека истовремено се трудат да ги откријат сите семејни тајни. Дали една тренирана полицајка навистина би си го застрелала сопругот? Зошто? И дали една мајка е способна да го повреди сопственото дете?

button-new

 

420 ден

Количина:
Клучни зборови: ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Lisa Gardner
Лиса Гарднер е американски бр.1 Њујорк Тајмс автор на крими трилери. Со повеќе од 22 милиони книги во печат, Лиса е објавена во над 30 земји. Нејзиниот успех преминува на мал екран и четири од нејзините романи стануваат филмови. Живее во Њу Хемпшир со сопругот и ќерката.
Книги од Лиса Гарднер
Рецензија на уредник

КОГО САКАШ?

Едно прашање, минијатурно делче од секундата и Брајан Дарби паѓа мртов на кујнскиот под во својата куќа. Неговата сопруга, државната полицајка Теса Леони, тврди дека го застрелала во самоодбрана, а нејзиното модро лице и скршени коски ја поддржуваат таа приказна. За искусната детективка Ди Ди Ворен, случајот е прилично јасен. Само што… каде е нивната шестгодишна ќеркичка?

И КОЛКУ ДАЛЕКУ БИ ОДЕЛЕ ВИЕ…

Детективите ја започнуваат потрагата по девојчето додека истовремено се трудат да ги откријат сите семејни тајни. Дали една тренирана полицајка навистина би си го застрелала сопругот? Зошто? И дали една мајка е способна да го повреди сопственото дете?

… ЗА ДА ЈА СПАСИТЕ?

За Теса Леони, најлошото следува дури сега. Таа чекори по тенко јаже, не може да побара помош од никој, не смее никому да верува. Таа има само една цел и планира да ја искористи секоја секунда тренинг за да дојде до неа. Ниедна жртва не е преголема, ниедно дело не е незамисливо. Мајката знае кого сака…

Детали

ISBN: 978-608-4672-04-3
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2012
Број на страници: 368

 1. :

  5 out of 5

  Knigava ja procitav vo eden zdiv. Krajot sosema me iznenadi. Ja preporacuvam!!!

 2. :

  5 out of 5

  Прва книга прочитана од Лиса
  Туку што се навлеков на неа

 3. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Фантастична книга. Предобар трилер како и сите книги на Лиса Гарднер. Се надевам дека ќе се преведат сите книги од серијалите од Ди Ди Ворен и Теса Леони

 4. :

  5 out of 5

  Многу многу добра книга ! Книгите на Лиса се за оние кои сакаат книги кои се читаат лесно во еден здив. Ова ми е една од подобрите. Во оваа книга се судираат ликови од два посебни серијали на книги Теса Леони и Ди Ди Ворен. Серијалот со Ди Ди Ворен ми е за нијанса поинтересен.
  Сепак, би сакала издавачот да ги издава книгите по серијали и по ред со оглед да издаваат наизменично по некоја книга од двата серијала и не се хронолошки како што излегле оригинално. Би сакала цел серијал да го издадете бидејќи нејзините книги се супер

 5. :

  4 out of 5

  Прекрастична книга, од мене 4.75/5… the best од Лиса Гарднер!

 6. :

  5 out of 5

  Прекрасна книга

 7. :

  5 out of 5

  Фантастична е книгата, се надевам ќе преведите и други книги од Лиса Гарднер 🙂