• img-book
  violet-iv-back

  Сара Џио


ISBN: 978-608-4672-92-0

Темјанушки во март

од: Сара Џио
4.33 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Во дваесеттите години, Емили Вилсон е на врвот на светот: таа е авторка на Њујорк Тајмс бестселер, има сопруг што изгледа како изваден од некоја насловна страница и сигурна е дека ја очекува само среќа до крајот на животот.

Десет години подоцна, кругот се врти и нејзината среќа пука како меурче од сапуница. Таа нема идеи за нови книги, сопругот ја остава и целосно се распаѓа, но без да пушти солза. Па кога нејзината тетка Би ја кани да го помине месецот март на преубавиот остров Беинбриџ, Емили прифаќа, надевајќи се дека океанот ќе ја исцели. Кога почнува да истражува за нова книга, Емили наоѓа еден црвен кадифен дневник од 1943 година и се сепнува кога сфаќа дека дел од работите во него се поврзани со нејзиниот живот. Воодушевена од љубовната приказна во дневникот, не може да престане да го чита и да мисли на лудо вљубениот пар од неговите страници.

Делумно мистерија, делумно љубовна приказна – Темјанушки во март е книга што се чита во еден здив.

button-new

400 ден

40 на залиха

Количина:
Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1978
Сара Џио е автор на 8 бестселери според Њујорк Тајмс и USA Today. Таа воедно е новинарка која има пишувано за Glamour, The New York Times, Redbook, O: The Oprah Magazine. Живее во Сиетл со трите мали синчиња.
Книги од Сара Џио
Тајната колиба на плажата
Купи
violet-iv
Купи
Зима со мирис на капини
Купи
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-92-0
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 300

 1. :

  5 out of 5

  Совршено четиво за романтичари.

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  3 out of 5

  И ми се допадна и не ми се допадна. На крај ликот на Естер ми стана нај иритантен, поради тоа што му се “бута” на читателот да развие симпатичност за неа, а всушност е нај лошиот лик. Лик кој во целата приказна беше за мене неправедно издигнат како нешто нај посебно. Лик кој донесува тотално непромислени одлуки, лекомислена, прегорда да даде шанса и да сослуша, без да размисли за последиците што ќе ги остави, а после кука. Естер најмногу им нанесе болка на луѓето што ја опкружуваа одошто тие на неа. Пола животен век изиграва кукавица свесно избирајќи да ги повреди сите дури и оние кои не заслужија како нејзиното дете, за исто толку кукавички да се интересира за истите луѓе кои ги повреди и уништи на некој начин, права лицемрка. Целата приказна можеше да биде многу подобра. Не ми се допадна што од 300 страни во првите 200 шат пат се случува нешто, но ништо посебно, помалку досадникаво, за во последните 100 страни и најмногу во последните 50 да се случува се. Сара Џио може мнооогу подобро, Зима со мирис на капини е прекрасна книга од истата авторка.

 3. :

  5 out of 5

  Се губам во книгите на Сара Џио; доволно ми беше да прочитам една и да ми стане една од омилените авторки, како Кристин Хана и Лусинда Рајли. Нејзините приказни прават да се чувствувам некако убаво и разнежнето додека ги читам. Ја обожавам!