• cat-img
  1. Aксесоари ( 39 )
 • cat-img
  1. Романси ( 81 )
 • cat-img
  2. Трилери ( 39 )
 • cat-img
  3. Мистерии ( 20 )
 • cat-img
  4. Драми ( 50 )
 • cat-img
  5. Историски ( 12 )
 • cat-img
  6. Чик Лит ( 31 )
 • cat-img
  7. Еротски ( 17 )
 • cat-img
  8. За млади (Young Adult) ( 30 )
 • cat-img
  9. На попуст ( 9 )
НАЈНОВО ОД САКАМ КНИГИ
Знаеш ли да чуваш тајна
Купи
5 out of 5 based on 1 customer rating
Знаеш ли да чуваш тајна? од: Софи Кинсела
Vagonot so siraci
Купи
Песната на речните птици
Купи
совршената мајка
Купи
4.5 out of 5 based on 2 customer ratings
Совршената мајка од: Ејми Молој
Site tvoi sovrsenosti.cdr
Купи
5 out of 5 based on 2 customer ratings
Сите твои совршености од: Колин Хувер
f1
Купи
5 out of 5 based on 4 customer ratings
Душокршачот од: Себастијан Фицек
Nesto vo vodata
Купи
4.25 out of 5 based on 4 customer ratings
Нешто во водата од: Кетрин Стедман
Моментално на попуст!
Nesto vo vodata
Купи
4.25 out of 5 based on 4 customer ratings
Нешто во водата од: Кетрин Стедман
Понекогаш лажам
Купи
4.86 out of 5 based on 7 customer ratings
Понекогаш лажам од: Алиса Фини
Фати ме, Гарднер
Купи
4.75 out of 5 based on 4 customer ratings
Фати ме од: Лиса Гарднер
Некој што вреди да умре
Купи
4.67 out of 5 based on 6 customer ratings
Некој што вреди да умре од: Питер Свансон
13
Купи
4.67 out of 5 based on 6 customer ratings
Убави девојки од: Карин Слотер
prikazna-za-edna-majka
Купи
4 out of 5 based on 2 customer ratings
Приказна на една мајка од: Аманда Провс
Вистинскиот - Џон Марс
Купи
4.6 out of 5 based on 5 customer ratings
Вистинскиот од: Џон Марс
НАЈЧИТАНИ РОМАНСИ
Najslatkoto nesto.cdr
Купи
Тајната колиба на плажата
Купи
5 out of 5 based on 2 customer ratings
Тајната колиба на плажата од: Сара Џио
LIGHT FINAL.cdr
Купи
violet-iv
Купи
4.25 out of 5 based on 4 customer ratings
Темјанушки во март од: Сара Џио
Тајната сопруга
Купи
5 out of 5 based on 2 customer ratings
Тајната сопруга од: Џил Пол
Зима со мирис на капини
Купи
5 out of 5 based on 6 customer ratings
Зима со мирис на капини од: Сара Џио
tocka-nova
Купи
4.8 out of 5 based on 5 customer ratings
Точка на кулминација од: Памела Клер
Александар Николовски Александар Читател & фан
" Мислам дека никогаш немаше да ги прочитам сите овие толку добри книги што ги прочитав буквално во еден здив ако не се појавеше оваа издавачка куќа за која имам само пофални зборови во секој поглед уште од првата издадена книга па до денес... Само продолжете така... "
Елица Ј. Георгиевски Елица Читател & фан
" Сакам книги е издавачка куќа која го следи трендот на книгите - секогаш со нови и феноменални изданија, преводи на нови книги по многу прифатливи цени и книги за сите возрасти и од сите жарнови. Со еден збор БРИЛИЈАНТНИ! "
Љубица Јовановска Љубица Читател & фан
" Книгите се љубов, љубовта е вечна, вечноста е илјадници страници издадени... тоа е најдоброто, а кога сме кај најдоброто мислам на издавачката куќа Сакам книги... "
Гордана Јанеска Николовска Гордана Читател & фан
" Имам прочитано многу книги од оваа издавачка куќа и секоја заслужувала да биде прочитана. Одлична селекција на наслови, за да ги добиеме најдобрите и оние кои вредат да бидат прочитани. Вчера ја дочитав "Ова завршува со нас", прекрасна, поучна и интересна за читање... "
Марија Н. Марија Н Читател & фан
" Дефинитивно најдобра издавачка куќа, а воедно ги имате и најубавите изданија. Има одличен избор на книги со одличен превод. Секој ден со понекоја книга во раце од Сакам книги и денот е вистинско уживање! "
Илинка Цекова Илинка Читател & фан
" Со изданијата на Сакам книги се навлеков не само на читање, туку и на купување книги. Нема утка, одличен избор, превод, корици, цени.... Ги имам 90% од нивните изданија. Продолжете со исто темпо, а јас со нетрпение ќе чекам нови книги од вас. "
Билјана Стојановска Билјана Читател & фан
" Прекрасен избор на книги; многу добар превод и лектура, вистинско уживање! Со Сакам Книги нема промашување! "
Популарни автори
 • Пам Џеноф

  Пам Џеноф

 • Софи Кинсела

  Софи Кинсела

 • AJ Finn

  А.Џ. Фин

 • Сара Џио

  Сара Џио

 • ЏП Дилејни

  Џ.П Дилејни

 • suzan-elizabeth-phillips

  Сузан Е. Филипс

 • Шерон Болтон

  Шерон Болтон

 • Џули Џејмс

  Џули Џејмс

 • Кристин Хана

  Кристин Хана

 • samantha_young_18216

  Саманта Јанг

Портал СК

Портал Сакам Книги

Достава низ цела Македонија
Најнови светски хитови
Пристапни цени
Вашите омилени автори

Сакаш новости на мејл?

srekjanew