• img-book

  Џон Марс


ISBN: 978-608-4672-76-0

Вистинскиот

од: Џон Марс
4.78 од 5 од 9 оцени на читатели
9 оцени од читатели

КОЛКУ ДАЛЕКУ БИ ОТИШЛЕ ДА ГО НАЈДЕТЕ ВИСТИНСКИОТ?

Малку плунка на чепкалка за уво, тоа е сè што треба. Еден брз тест на ДНК за да се најде совршениот партнер – оној за кого сте генетски создадени. Декада откако научниците откриваат дека секој има еден ген што му е заеднички само со една друга личност на светот, милиони веќе го имаат направено тестот, очајни да пронајдат вистинска љубов. Сега, уште пет души го наоѓаат својот Спој. Но дури и сродните души имаат тајни. А некои од нив се пошокантни – и посмртоносни – од други…

Што ако дознаеш дека Вистинскиот за тебе всушност е сериски убиец? Или што ако дознаеш дека Вистинскиот за тебе веќе е женет и има деца? До каде се оди за вистинска љубов и колку може да биде силна таа вистинска љубов кога делиш ген со некого?

Ова е еден различен психолошки трилер, уникатна книга што загарантирано ќе ве држи во неизвесност до самиот крај.

button-new

420 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
Џон Марс е автор на три книги од кои негов најнов и најголем хит е трилерот Вистинскиот, веќе преведен во голем број на земји.
Книги од Џон Марс
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-76-0
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2014
Број на страници: 350

 1. :

  5 out of 5

  “Колку далеку би отишле да го најдете вистинскиот?”

  Еден брз ДНК тест ќе ви помогне да го најдете вашиот совршен партнер, оној “ВИСТИНСКИОТ” за кого сте генетски создадени.

  “Ви благодариме што го одбравте Match Your DNA, ЕДИНСТВЕНИОТ научно дизајниран тест кој Ви гарантира дека ќе ве спои со една личност на светот со која загарантирано ќе се вљубите.”

  Научниците откриле дека секој во себе носи еден ген, кој е заеднички само со една друга личност на светот, правејќи ги совршен пар. 

  Милиони луѓе кои се очајни по потрага на совршениот партнер се пријавиле и го направиле овој тест.

  Во книгата паралелно се опишани приказните за: Менди, Кристофер, Ник, Ели и Џејд. Пет млади луѓе кои го пронаоѓаат својот “вистински” партнер.

  “Што ако дознаете дека Вистинскиот за тебе е всушност сериски убиец? Што ако дознаеш дека Вистинскиот за тебе е веќе женет и има деца?”

  Шокантни и смртоносни тајни ќе откриете низ страниците на овие поглавја. Ќе откриете колку далеку се оди за вистинската љубов и колку всушност, може да биде силна таа. Ќе сфатите деќа пронаоѓањето на Вистинскиот има различен ефект врз секој од нив. Многу интриги, незаборавни случки и ликови. Ова е одличен психолошки трилер кој ќе си поигра со вас и вашите чувства. Уникатна книга со неизвесен крај.

  “Пронаоѓањето вистинска љубов никогаш не било полесно или поопасно..”

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Ja procitav knigata a, potoa ja izgledav i serijata (1 sezona samo e snimena do sega). Epten, epten mi se dopadna!

 3. :

  5 out of 5

  Одлична книга! Се прашував што ли ќе се случи, со секоја наредна прочитана страница.. Поинаква и возбудлива книга која нема да ве остави рамнодушни! 🤗

 4. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Одлично смислена приказна со многу пресврти,баш многу убав и поразличен трилер од тие што ги прочитав периодов!💞🔝

 5. :

  5 out of 5

  Многу интересна и мноогу ми се допадна, не можев од раце да ја оставам! Пресвртите на крајот се уникатни, од некои бев прилично изненадена 🙂

 6. :

  5 out of 5

  Unikatna, porazlicna od se momentalno dostapno i aktuelno na pazarot, voedno interesna i ke vi predizvika izmesani emocii

 7. (го има купено овој производ од сајтот):

  4 out of 5

  Поуникатна приказна не сум прочитал во скоро време, пред се ликот на Ели морам да го пофалам како генијално осмислен, сумарно 4.5/5 и едно големо браво за авторот…

 8. :

  4 out of 5

  Интересна и уникатна приказна, мора да се признае! 🙂

 9. :

  5 out of 5

  Оригинална приказна испреплетена со незаборавни ликови, прекрасни дијалози, интриги, пресврти… и разрешува едно прашање: Што е всушност љубовта и што се би жртвувале за таа љубов да се круниса со пламен.
  Благодарам на Сакам Книги што ми ја подарија, навистина ми се допадна! 😀