• img-book

  Себастијан Фицек


ISBN: 978-608-4672-73-9

Колекционер на очи

од: Себастијан Фицек
4.8 од 5 од 10 оцени на читатели
10 оцени од читатели

Подготвени или не, тој доаѓа… Тој ја игра најстарата детска игра што постои, криенка. Само што Колекционерот на очи ја игра до смрт.

Секојпат е исто. Колекционерот почнува со тоа што ја убива мајката, а потоа го киднапира детето и му дава на таткото четириесет и пет часа часа да го најде. Тоа е неговиот метод. Наоѓаат женско тело со пуштена стоперка во стегнатата рака на мртвата мајка. Избезумен, преплашен татко мора да го најде своето дете пред момчето да се задуши – и пред убиецот да му го извади левото око.

Александер Зорбах, бивши полицаец, сега новинар, ги има пријавено сите три убиства на Колекционерот на очи. Но овој пат е различно. Неговиот паричник е најден до трупот и тој сега одеднаш е осомничен. Колекционерот на очи сака Зорбах да ја игра неговата игра. Зорбах има точно четириесет и пет часа и седум минути да му го спаси животот на едно мало дете. И одбројувањето е започнато…

button-new

420 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Sebastian Fitzek - 1971
Себастијан Фицек е германски писател и новинар. Неговата прва книга Терапија беше бестселер во Германија во 2006 година, соборувајќи ја Кодот на Да Винчи од првата позиција. Со продадени над 12 милиони книги во светот, од кои само 5 милиони во Германија, Фицек е еден од најуспешните германски  писатели.
Книги од Себастијан Фицек
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-73-9
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 373

 1. :

  5 out of 5

  Prekrsen triler. Preporacuvam!

 2. :

  5 out of 5

  дефинитивно го препорачувам ! книгава е ТОП кој сака тежок психо трилер обавезно да го прочита, фицек е закон.

 3. :

  5 out of 5

  Одлична! Можда и омилена од Фицек!

 4. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Значи Фицек е мајстор за тилери,книгава е mind blowing!😯❤💥

 5. :

  5 out of 5

  Ја читав баш додека бев на одмор со друштво и не можев,а и не сакав да се бањам тој ден се додека не ја прочитав и буквално моите друшки планираа да ми ја фрлат книгава.Стварно не ни помислив дека к’е заврши така на крајот,а таа неизвесност цело време ме држеше да не ја оставам…. Прекрасен трилер, дефинитивно подобар од Терапија.

 6. :

  4 out of 5

  Neverojaten, no so delovi koi ne mi se dopagjaa zaradi nedovolnata realisticnost i enigma koja ja pottikuvaat… kako i da e nesto sto nema da go ispustite od race se do posledata stranica… ups dodeka e zavrsi odrojuvajeto.

 7. (го има купено овој производ од сајтот):

  4 out of 5

  Супер трилер, баш одличен… за мене лично и подобар од Терпија!

 8. :

  5 out of 5

  Задлабочување уште од првата страница. Неизвесност и пресврти. Маестрално и оригинално. Книга за читање во еден здив, топло ја препорачувам на секого, нема да се покаете.

 9. :

  5 out of 5

  Прекрасно напишано, маестрално дело со неодоливи личности и интелегентни заплети. Те држи на работ и не те пушта се до последната страница. Одлична и возбудлива, не помалку од Терапија. Се надевам ќе преведете уште книги од Фицек! 😀

 10. :

  5 out of 5

  Ремек дело , прекрасен трилер, до последната страна неизвесен, немам прочитано нешто толку оригинално . Една од моите омилени.