• img-book

  Крис Картер

Злотвор #6

од: Крис Картер
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

АКО ТОЈ МИСЛИ НА ВАС… МРТВИ СТЕ.

Една чудна несреќа во рурален Вајоминг води до апсење на човек за потенцијално двојно убиство, но понатамошната истрага упатува на многу пострашно откритие – сериски убиец кој киднапирал, измачувал и масакрирал жртви низ цела Америка најмалку дваесет и пет години. Осомничениот тврди дека тој е само пион во огромен лавиринт од лаги и измами – но дали може да му се верува?

Случајот веднаш го предаваат на ФБИ, но овој пат тие се принудени да побараат надворешна помош. Го бараат Роберт Хантер, кој е поранешен психолог за криминално однесување и главен детектив во одделот за Ултра насилни злосторства, да направи низа интервјуа со уапсениот човек. Овие интервјуа почнуваат да откриваат ужасни тајни кои никој не би можел да ги предвиди или очекува, вклучувајќи го и вистинскиот идентитет на убиецот, кој е толку внимателен што никој, па дури ни ФБИ, немал поим дека постои… сѐ досега.

 

490 ден

15 на залиха

Количина:
Додадена
Запознајте се со авторот
Книги од Крис Картер
Додадена
За книгата

 1. :

  5 out of 5

  Најдобра досега

 2. :

  5 out of 5

  Крис Картер е неверојатен! Секоја негова наредна книга е сѐ подобра и подобра! Многу моќно изградени ликови, описи, случувања и психолошки сложувалки кои ни го поместуваат умот на нас читателите! Нема доволно зборови да се опише неговиот серијал! Роберт Хантер е еден од најнеодоливите ликови за кои некогаш сум читала. ❤️

 3. :

  5 out of 5

  Неверојатен трилер што ќе ви го покачи адреналинот на највисоко ниво.
  Ликот на Луциен е маестрално претставен, а пресвртите буквално ќе ве зашеметат!
  Картер се надминал себеси 🙂