• img-book

  Шерон Болтон


ISBN: 978-608-260-040-6

Жив мртовец

од: Шерон Болтон
4.33 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Баш пред мугри, во близина на шкотската граница, тринаесет патници кои летаат во балон на топол воздух стануваат сведоци на брутално убиство долу на земјата. И во текот на следниот час, сите тие ќе бидат мртви, освен една жена.

Но таа му го има видено лицето на убиецот, а и убиецот го има видено нејзиното – тој нема да застане додека не го елиминира единствениот сведок на неговото злосторство.

Сама, исплашена и не можејќи да верува никому, таа бега за да спаси жива глава, бега кон единственото место каде што се чувствува безбедно. Но тоа може да се покаже како најопасното место од сите…

„Оваа книга те зграпчува од самиот почеток и не те пушта. Приказната вешто вози, со многу моќно пресврти по пат“.
The Times

button-new

450 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- Sharon Bolton - 1960
Шерон Болтон e ангиски автор на мистерии. Досега има објавео девет книги за кои има освоено повеќе награди. Таа сега живее во едно село недалеку од Окфорд со сопругот и синот.
Книги од Шерон Болтон
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-040-6
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници: 420

 1. :

  5 out of 5

  Одличен заплеткан трилер, со многу пресврти до последната страница 🙂

 2. :

  3 out of 5

  Просечен трилер.

 3. :

  5 out of 5

  Преубаво дело… едноставно едвај чекав уште одма кога излезе да ја прочитам, во еден здив.. Шерон е неверојатна писателка на трилери со голем број пресврти во нив…😍🥰