• img-book
  Зад затворени врати

  Б.А. Парис

-26%
Попуст!

ISBN: 978-608-4672-65-4

Зад затворени врати

од: Б.А. Парис
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Сите познаваат по некој пар како Џек и Грејс. Тој е згоден и богат, таа е убава, шармантна и елегантна. Можеби не сакаш да ти се допаѓаат, но ти се допаѓаат. Можеби сакаш да ги запознаеш подобро и како индивидуални личности, но тешко е затоа што Џек и Грејс никогаш не се двојат.

Некој можеби ќе го нарече тоа вистинска љубов. Друг можеби ќе праша зошто Грејс никогаш не крева на телефон. Или зошто никогаш не може да излезе на кафе или на ручек, иако не работи. Како може да готви толку прекрасни јадења, а сепак да е толку слаба. И зошто има решетки на прозорецот во една од спалните соби?

Понекогаш, совршениот брак е совршена лага.

button-new

390 ден 290 ден

Количина:
Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- B.A Paris
Б.А. Парис има француско/ирско потекло. „Зад затворени врати“ е нејзината прва книга. Израсната во Англија, се сели во Франција каде работи како брокер во меѓународна банка, а подоцна со сопругот отвораат нивно сопствено училиште и почнува да работи како наставник. Тие сега живеат во Франција и имаат пет ќерки.
Книги од Б.А. Парис
na-rab-final
Купи
Зад затворени врати
Купи
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-65-4
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2016
Број на страници: 288

 1. :

  5 out of 5

  Интересна, добра, не нешто посебно тешка ама и може да се поистоветете со ликовите бидејки приказната е реална

 2. :

  5 out of 5

  Добра книга, емотивна приказна со добро изнијансирани ликови, ја препорачувам 🙂

 3. :

  5 out of 5

  Многу интересна книга и се чита страшно брзо, ја проголтав за една вечер. Нема некоја страшна длабочина, но приказната е интересна и заразна.