• img-book

  Б.А. Парис


ISBN: 978-608-4672-65-4

Зад затворени врати

од: Б.А. Парис
4.87 од 5 од 15 оцени на читатели
15 оцени од читатели

Сите познаваат по некој пар како Џек и Грејс. Тој е згоден и богат, таа е убава, шармантна и елегантна. Можеби не сакаш да ти се допаѓаат, но ти се допаѓаат. Можеби сакаш да ги запознаеш подобро и како индивидуални личности, но тешко е затоа што Џек и Грејс никогаш не се двојат.

Некој можеби ќе го нарече тоа вистинска љубов. Друг можеби ќе праша зошто Грејс никогаш не крева на телефон. Или зошто никогаш не може да излезе на кафе или на ручек, иако не работи. Како може да готви толку прекрасни јадења, а сепак да е толку слаба. И зошто има решетки на прозорецот во една од спалните соби?

Понекогаш, совршениот брак е совршена лага.

button-new

390 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- B.A Paris
Б.А. Парис има француско/ирско потекло. „Зад затворени врати“ е нејзината прва книга. Израсната во Англија, се сели во Франција каде работи како брокер во меѓународна банка, а подоцна со сопругот отвораат нивно сопствено училиште и почнува да работи како наставник. Тие сега живеат во Франција и имаат пет ќерки.
Книги од Б.А. Парис
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-65-4
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2016
Број на страници: 288

 1. :

  4 out of 5

  Прекрсно напишано дело на Б. А. Парис.
  Книгата држи во неизвесност на секоја страница.
  Ја препорачувам топло книгава за љубителите на добар трилер!

 2. :

  5 out of 5

  Prekrasen triler. Preporacuvam!

 3. :

  5 out of 5

  Одличен трилер со исто така одличен крај!

 4. :

  4 out of 5

  Препорачувам. Книгата држи во неизвесност на секоја страница. Одличен крај.

 5. :

  5 out of 5

  Interesna

 6. :

  5 out of 5

  Книгиште ❤💜💙💚

 7. :

  5 out of 5

  супер е книгава вреди за вашето време

 8. :

  5 out of 5

  Прекрсно напишано дело на Б. А. Парис. Вреди секоја прочитана страница.

 9. :

  5 out of 5

  Топло препорачувам.. Книга која ја прикажува реалноста која за жал не секогаш може да се види од параванот на совршениот живот кој луѓето го прикажуваат.

 10. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Одличен психолошки трилер со такви пресврти што не можеш да предвидиш што ќе се случи следно.
  Приказната ни покажува дека под површината на “совршеноста” секогаш има некоја маана. Страшен пример дека можеби вакво нешто се случува негде во светот зад затворени врати, а не сме свесни🤔 Толку е… реална…
  Ја препорачувам топло книгава за љубителите на добар трилер!

 11. :

  5 out of 5

  Колку некорисно изгледа карминот или моливчето или шнолата додека не си во опасност,дури не ни размислуваш за што се би можеле да се употребат,нели?!…додека не се најдеш во опасност..💥
  Значи книгава mind blowing,буквално!🤯
  Кој сака добар психолошки трилер,еве го!😃

 12. :

  5 out of 5

  Подобра книга немам читано.
  Со еден збор
  Совршена.

 13. :

  5 out of 5

  Интересна, добра, не нешто посебно тешка ама и може да се поистоветете со ликовите бидејки приказната е реална

 14. :

  5 out of 5

  Добра книга, емотивна приказна со добро изнијансирани ликови, ја препорачувам 🙂

 15. :

  5 out of 5

  Многу интересна книга и се чита страшно брзо, ја проголтав за една вечер. Нема некоја страшна длабочина, но приказната е интересна и заразна.