• img-book

  Колин Хувер


ISBN: 978-608-260-015-4

Верити

од: Колин Хувер
4.67 од 5 од 12 оцени на читатели
12 оцени од читатели

Ловен е авторка на раб на финансиска катастрофа кога прифаќа една од оние понуди што доаѓаат еднаш во животот. Џереми Крафорд, сопруг на легендарната авторка Верити Крафорд, ја ангажира Ловен да ги доврши останатите книги во успешен серијал кој неговата сериозно повредена сопруга не може да го заврши.

Ловен пристигнува во нивниот дом каде што треба да ги разгледа и истражи сите забелешки и осмислени концепти во канцеларијата на Верити, надевајќи се дека ќе најде доволно материјали за да почне со пишување. Но она што Ловен не го очекува е пронаоѓањето на недовршена автобиографија во хаотичната канцеларија, што Верити немала намера никој да ја прочита. Таа автобиографија е полна со грозоморни признанија, а едно од тие признанија е и приказната што навистина се случило дента кога умрела ќерка ѝ.

Ловен одлучува да не му ја покаже автобиографијата на Џереми затоа што знае дека сето она што го пишува внатре ќе го уништи веќе ужалениот татко. Но кога нејзините чувства за Џереми почнуваат да се засилуваат, таа сфаќа дека може да ѝ оди во прилог ако тој ги прочита зборовите на жена му. На крајот на краиштата, без разлика колку е посветен на повредената сопруга, ниеден маж не би можел да продолжи да сака жена по една толку ужасна вистина.

button-new

420 ден

Количина:
Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Colleen Hoover - 1979
Колин Хувер е бр.1 најпродаван автор според Њујорк тајмс и воедно авторка на единаесет романи и пет новели. Хувер главно пишува книги кои спаѓаат во категорија книги за млади, а својата прва книга „Само пријатели“ ја објави во јануари 2012 година.
Книги од Колин Хувер
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-015-4
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници: 350

 1. :

  5 out of 5

  Без коментар…Чиста 10ка.

 2. :

  5 out of 5

  Предобра книга што е и многу очекувано од Колин. Во еден здив ја прочитав. Секоја страна беше се поинтересна, а крајот ме остави без зборови. Овај трилер на Колин ќе си поигра со вашиот мозок. Топло ја препорачувам. ❤

 3. :

  5 out of 5

  Книга што дефинитивно не се испушта од раце. Чиста 10ка.

 4. :

  5 out of 5

  Напната од прва до последна страна. Ја обожавам книгава. Чиста 10ка.

 5. :

  4 out of 5

  Книгата е далеку од трилер, меѓутоа капа долу за манипулативноста на крајот, нешто поради коешто книгата е толку коментирана. Како за експеримент е добро, ако ги изоставиме премногуте еротски сцени. Би сакал Хувер да се испроба и во трилер во вистинска смисла на зборот. Од мене 3,75/5. 🙂

 6. :

  5 out of 5

  Нааајдобар трилер, дефинитивно!

 7. :

  2 out of 5

  Ќе бидам брутална и искрена. Книгата скоро и воопшто да не ми се допадна, но секако тоа е работа на вкусови. Да сакав јас да го смислувам крајот, јас ќе бев писател… А да не почнувам за изобилието на еротика, кое постојано се повторува истото па истото. И многу други работи, според мене непотребно се повторуваат. Немам читано други книги од оваа авторка, но оваа не ми се допадна. Еден предлог до издавачката куќа, за наредното издрание на задната корица да го „апдејтираат“ жанрот на задната корица. Драма, романска и трилер да, ама повеќе од половина книга е еротска, па така и тоа треба да се додаде.

 8. :

  5 out of 5

  Читав доста коментари и мислења на читатели за оваа книга, воглавно повеќето беа незадоволни од крајот. Но, за мене лично крајот беше феноменален, секој читател самостојно да ја заврши книгата во однос како се поврзал со ликовите. Повеќе романса отколку трилер но добар баланс на содржина. Предобра книга!

 9. :

  5 out of 5

  Како за трилер од страна на Хувер добра е приказната и донекаде ми се допадна,но мислам дека треба да си продолжи со нејзиниот жанр,сакам да пишува повеќе книги како “Ова завршува со нас”,тоа и лежи најмногу и е маестрална. Книгава на крај ми беше како недовршена,да се мислиш ти што би било ако би било и се разочарав,бидејќи читаш цела книга без да знаеш каков е крајот..🤔 Сепак секоја чест што собрала храброст да пишува трилер,ја почитувам за тоа.😊

 10. :

  5 out of 5

  Топ книга

 11. :

  5 out of 5

  Хувер е маестрална, нема збор. Ниедна нејзина книга од преведените до сега ме нема разочарано

 12. :

  5 out of 5

  Ова дефинитивно не го очекував од Колин Хувер! Изобилува со еротски сцени и описи кои ве оставаат со подотворена уста. Вознемирувачка и напната од прва до последна страна, а крајот навистина не го очекував. Се чувствував како да гледам филм и едноставно не можев да ја оставам од раце бидејќи секое ново поглавје вовлекува се’ подлабоко во светот на изопаченоста, но и на љубовта и нескротливата страст. Ја препорачувам за љубителите на мрачни мистерии 🙂
  Морам и да напоменам дека ликовите се многу добро изградени, особено оној на Верити. Се’ на се’ романов не ме остави рамнодушен 😀