• img-book

  Синтија Идн

Умри за мене

од: Синтија Идн
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Кетрин Кол била убедена дека нејзиниот свршеник е совршениот маж сѐ додека не дознала дека всушност е совршениот убиец. Тој ги оставал жртвите прободени низ срцето, со една црвена роза во рацете како негов заштитен знак и го нарекле убиецот Валентин.

Пред три години, тој исчезнал. А сега е вратен. И ја гони онаа која му побегнала.

Во Њу Орлеанс, Кетрин за првпат по долго време се осмелува да се надева дека конечно е безбедна, но тој сепак некако ја наоѓа. Па овој пат нема намера тивко да седи и да чека; ќе даде сѐ од себе да го запре монструмот кој порано го сакала, па дури и ќе му верува на еден полицаец кој ѝ ветува дека ќе се погрижи таа да е безбедна. Детективот Дејн Блек никогаш не дозволува емоциите да му се мешаат во работата, дури ни кога убиецот Валентин се појавува во Њу Орлеанс да го демне својот плен. Но кога се согласува да ја штити поранешната свршеница на убиецот, не може да ја игнорира страста помеѓу нив. По една незаборавна ноќ која ги поврзува во душа и тело, Дејн сфаќа дека нема да се смири сѐ додека Кетрин не е безбедна во неговите раце, а убиецот Валентин мртов.

450 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
Книги од Синтија Идн
За книгата

 1. :

  5 out of 5

  Одличен трилер, ме воодушеви. Со нетрпение чекам да се преведат и другите два дела од серијалот.

 2. :

  5 out of 5

  Preubav triler
  Do samiot kraj neizvesnost
  Toplo ja preporachuvam