• img-book

    Карин Слотер

Попуст!

ISBN: 978-608-260-052-9

Триптих

од: Карин Слотер
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

Мајкл Ормвуд е детектив кому бракот му виси на конец, а ароганцијата и експлозивниот карактер лошо му влијаат на кариерата. Кога го повикуваат на едно место на злосторство во озлогласеното Грејди, се соочува со најгрозоморното убиство во целата негова кариера: девојка е најдена во локва крв, а целото нејзино тело ужасно искасапено.

Истрагата ќе му наложи да побара помош од Енџи Поласки, полицајка која му била љубовница пред да му стане непријател. Набрзо ќе се покаже дека убиството кое е доволно шокантно и само по себе, не е изолиран случај, туку е едно во низа, па на тимот ќе мора да му се приклучи и специјалниот агент Вил Трент, човек кој детективот не може да го поднесе.

Трагите кои ги следат водат до поранешен затвореник кој неодамна отслужил казна за силување и убиство на петнаесетгодишно девојче. Дали клучот за пронаоѓање на серискиот убиец е во рацете на бившиот затвореник?

Напнат трилер на експертот за сложени крими приказни со продадени над 35.000 милиони книги ширум светот.

490 ден389 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- Karin Slaughter - 1971
Карин Слотер е реномиранa американска крими писателка, која уште од првиот роман постигна меѓународен успех. Објавени на над речиси 36 јазици, нејзините книги се продадени во преку 35 милиони примероци низ целиот свет. Таа моментално живее во Атланта.
Книги од Карин Слотер
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-052-9
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници: 450

  1. :

    5 out of 5

    Книгава е екстра! 🔥