View Cart “Тајната сопруга” has been added to your cart.
 • img-book

  Џил Пол

MKD
Попуст!

ISBN: ‎978-608-4672-89-0

Тајната сопруга

од: Џил Пол
5 од 5 од 5 оцени на читатели
5 оцени од читатели

Вечна љубов. Брутална грижа на совест. Скршени срца…

1914: Русија е на раб на колапс и семејството Романови се соочува со ужасно несигурна иднина. Големата војвотка Татјана се вљубува во војникот Дмитри, но со катастрофален пресврт во настаните, нивната романса – а и нивните животи – паѓаат во опасност…

2016: Кити Фишер открива нешто ужасно што ја тера нагло да побегне од Лондон во колибата на нејзиниот прапрадедо во Америка. Таму, на брегот на прекрасното езеро Аканаби, наоѓа спектакуларно парче накит што ќе ја одведе до одамна закопана семејна тајна…

Срцепарателна и прекрасно напишана, Тајната сопруга патува низ векови, спојувајќи го минатото со сегашноста за да раскаже незаборавна приказна за љубовта, загубите и борбеноста, потврдувајќи уште еднаш дека надежта секогаш умира последна.

button-new

450 ден338 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
Џил Пол е авторка на неколку бестселери и главно пишува историска фикција. Нејзина најпопуларна и најпреведувана книга е Тајната сопруга.
Книги од Џил Пол
Купи
Купи
За книгата
Детали

ISBN: ‎978-608-4672-89-0
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 400

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Преубава приказна,уживав додека ја читав❣ Ми се допадна и тоа што има делови од историјата,поучни работи се учат.
  Препорачувам секако!😊

 2. :

  5 out of 5

  Ја добив за подарок и навистина уживав во подарокот. Иако содржи историска приказна сепак ми се допадна, полна со емоции и енергија. Откако ја прочитав ја дадов уште на 4 други пријателки и тие исто како и јас навистина уживаа 🙂

 3. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Убава книга! 🙂 Јас како љубител на книги со историска содржина, не можев да и одолеам и не зажалив. Ја препорачувам!

 4. :

  5 out of 5

  Неизвесна приказна со многу емоции и незаборавни моменти богати со историски елементи. Ја препорачувам 🙂

 5. :

  5 out of 5

  Дефинитивно не зажалив што одвоив време за книгава. Верувам дека никого нема да остави рамнодушен.