• img-book

  Сара Џио


ISBN: 978-608-4672-99-9

Тајната колиба на плажата

од: Сара Џио
5 од 5 од 6 оцени на читатели
6 оцени од читатели

Историска драма за Втора Светска Војна, сага за недозволена љубов, убиство и одамна загубена слика…

Летото во 1942 година, дваесет и едногодишната Ен Келовеј, неодамна свршена, одлучува да ја напушти својата земја за да служи во Армијата на медицинските сестри на Пацифичкиот остров Бора-Бора. Ова за неа претставува нешто сосема ново и возбудливо, сосема спротивно од она на кое е научена и навикната со нејзиниот мирен и предвидлив свршеник, па нејзиното внимание веднаш го привлекува мистериозниот војник по име Вестри. Нивното пријателство на прекрасно опишаниот остров наскоро почнува да цути како што хибискусот цути покрај океанот. Но покрај океанот има и нешто друго… Мала напуштена колиба на одамна починат сликар, непозната за останатите војници, па Ен и Вестри се состануваат под малиот речиси распаднат кров каде делат еден свој приватен свет. Но нивниот мал идеален свет во колибата се распаѓа кога стануваат сведоци на грозоморно убиство во близина на колибата. Брзо по убиството, Вестри одеднаш го преместуваат на друга воена локација и целата убавина исчезнува во ветриштата на војната.

Ен Келовеј, сега старица, ја раскажува оваа приказна обидувајќи се да открие нешто повеќе во врска со љубовта која трае повеќе од седумдесет години…

button-new

400 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
1978
Сара Џио е автор на 8 бестселери според Њујорк Тајмс и USA Today. Таа воедно е новинарка која има пишувано за Glamour, The New York Times, Redbook, O: The Oprah Magazine. Живее во Сиетл со трите мали синчиња.
Книги од Сара Џио
Рецензија на уредник

Историска драма за Втора Светска Војна, сага за недозволена љубов, убиство и одамна загубена слика…

Летото во 1942 година, дваесет и едно годишната Ен Келовеј, неодамна свршена, одлучува да ја напушти својата земја за да служи во Армијата на медицинските сестри на Пацифичкиот остров Бора-Бора. Ова за неа претставува нешто сосема ново и возбудливо, сосема спротивно од она на кое е научена и навикната со нејзиниот мирен и предвидлив свршеник, па нејзиното внимание веднаш го привлекува мистериозниот војник по име Вестри. Нивното пријателство на прекрасно опишаниот остров наскоро почнува да цути како што хибискусот цути покрај океанот. Но покрај океанот има и нешто друго…

Мал, напуштен бунгалов на одамна починат сликар, непознат за останатите војници, па Ен и Вестри се состануваат под малиот речиси распаднат кров на колибата каде делат еден свој приватен свет. Но нивниот мал идеален свет во колибата се распаѓа кога стануваат сведоци на грозоморно убиство во близина на колибата. Брзо по убиството, Вестри одеднаш го преместуваат на друга воена локација и целата убавина исчезнува во ветриштата на војната.

Ен Келовеј, сега старица, ја раскажува оваа приказна обидувајќи се да открие нешто повеќе во врска со љубовта која трае повеќе од седумдесет години…

Детали

ISBN: 978-608-4672-99-9
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 301

 1. :

  5 out of 5

  Преубава приказна, препорачувам 🙂

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Преубава приказна,емотивна и срцепарателна❣ Сара не те остава рамнодушна,препорачувам.😊

 3. :

  5 out of 5

  Останав без зборови

 4. :

  5 out of 5

  Преубава, преубава, преубавааааа!!!
  Како што е лето сега добро ми дојдоа описите на Бора Бора,малку се осетив и јас на одмор во тие прекрасни поглавја.
  Ви благодарам САКАМ КНИГИ за овие доживувања кои ни ги овозможувате со Вашите преводи. Ве сакааааааам!!!

 5. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Preubava..isto kako I ostanatite dve knigi. Toplo ja preporacuvam

 6. :

  5 out of 5

  Извонредна!