• img-book

    Џули Џејмс


ISBN: 978-608-4672-79-1

Тајна задача: љубов

од: Џули Џејмс
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

ДВАЈЦА ТАЈНИ АГЕНТИ…
…ќе беа совршени партнери да не се мразеа толку многу.

ТАА Е ЖЕЛНА ДА СЕ ДОКАЖЕ КАКО ФБИ АГЕНТ-ЖЕНА…
ФБИ агентите Џесика Харлоу и Џон Шепард имаат минато. Бившата адвокатка и арогантниот бивши војник се имаат запознаено и замразено уште за време на обуката во ФБИ академијата пред шест години. Шест години подоцна, ниеден од нив не очекува повторно да налета на другиот, а уште помалку да ги спојат како партнери на важна тајна задача.

ТОЈ Е АРОГАНТЕН И МИСЛИ ДЕКА Е НАЈДОБАР…
И ова спојување со партнер што го мразат за двајцата доаѓа во најлош можен момент. Џесика е тазе разведена од холивудски режисер и едвај чека да се докаже во новиот кабинет на ФБИ во Чикаго. А Џон го дели само еден случај од неговата работа од соништата, елитниот Тим за спасување заложници на ФБИ. Но за да ја завршат оваа тајна задача, мора да најдат начин да работат како тим, задача што станува уште потешка кога ги сместуваат во романтичен хотел на плажа како дел од истрагата.

НИВНАТА ТАЈНА ЗАДАЧА СТАНУВА КОМПЛИЦИРАНА…

button-new

390 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Julie James - 1974
Џули Џејмс од адвокат во Чикаго се претвори во најпродаван автор на Њујорк Тајмс. Нејзините книги се наоѓаат на многубројни светски листи во Топ 10 Романси на Годината. Нејзините книги се преведени на седумнаесет јазици, а бројката постојано расте.
Книги од Џули Џејмс
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-79-1
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 346

  1. :

    5 out of 5

    Романса богата со многу хумор,саркастични дијалози,еротски нијанси, брзо читлив стил и добро изградени ликови; Ја препорачувам…навистина ме насмеа 😀