• img-book

Попуст!

ISBN: 978-608-4672-46-3

Софи и Картер

5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели
Картер има тежок живот, тој е оптоварен со проблемите кои ги има дома и дава сè од себе за да ја издржува својата умоболна мајка. Неговиот насилен татко им ги има уништено животите на двајцата, па тој се обидува да ги врати во нормала, барем колку што е можно.
Неговата сосетка Софи, од друга страна, е оставена сама да се грижи за своите помали браќа и сестри, бидејќи нивната мајка зависник никогаш не е дома.
Единствената работа што им дава сила за да го пребродат секој тежок ден е сознанието дека се имаат еден со друг и утехата која ја наоѓаат во заедничкото седење на нишалката пред куќата на Софи – нешто што го прават секоја вечер и што за нив претставува привремено бегство од реалноста.
Но и покрај тоа што тие се само пријатели, Софи е лудо вљубена во Картер, единствениот кој вистински ја познава, а и Картер не е рамнодушен на својата силна, добра и независна сосетка. Меѓутоа, нивните животи доаѓаат до пресвртни точки кои ќе сменат буквално сè.
Топла и тажна, горка и слатка, Софи и Картер е емотивна и незаборавна приказна на која долго ќе се навраќате…
button-new

250 ден100 ден

Моментално недостапна

За книгата
Детали

ISBN: 978-608-4672-46-3
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2015
Број на страници: 120

  1. (го има купено овој производ од сајтот):

    5 out of 5

    Кратка,но многу слатка приказна!😊

  2. :

    5 out of 5

    Одлична е книгава, иако е малку кратка сепак буди многу чувства. Ја препорачувам 🙂