• img-book

    Џил Шелвис

Попуст!

ISBN: 978-608-260-001-7

Слатки мали тајни #1

од: Џил Шелвис
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

СЕРИЈАЛ СРЕЌНО КРАЈБРЕЖЈЕ #1

На целиот живот на Меди Мур му е потребна трансформација…

За краток период, Меди ги губи момчето (нејзина одлука) и работата (дефинитивно не нејзина одлука). Но наместо да ја лечи тагата со чипс, Меди го напушта Лос Анџелес затоа што добива наследство од нејзината почината слободоумна мајка – речиси пропаднато хотелче на плажа во еден мал град по име Среќно Крајбрежје. Меди знае дека почнувањето од почеток нема да биде лесно, но сепак гледа потенцијал за нов дом и нова кариера – само уште да може да ги убеди своите две полу-сестри да ѝ се приклучат во авантурата. Но нема да биде лесно да се убедат Тара и Клои, бидејќи и на хотелот му треба трансформација.

Градежникот што Меди го ангажира за реновирањето е висок, темнокос згоден тип, кој има свои мали тајни. А и нејзините сестри имаат тајни и не можат да дочекаат да побегнат од Среќно Крајбрежје. Но Меди не сака веќе да биде слабак и решена е да се бори за спасувањето на хотелот, особено кога сфаќа дека не постои место што повеќе би го сакала за свој дом од Среќно Крајбрежје.

Ова е првиот дел од нов, секси серијал „Среќно Крајбрежје“, а по него следи приказната на втората сестра, Тара, која е уште позаразна од првата.

button-new

390 ден234 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
1963
Џил Шелвис е една од авторките со најпродавани романси во светот според Њујорк Тајмс. Таа е автор на повеќе серијали, од кои најпопуларен е серијалот Среќно Крајбрежје.
Книги од Џил Шелвис
Рецензија на уредник

Проверете подоцна.

Детали

ISBN: 978-608-260-001-7
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 326

  1. :

    5 out of 5

    Лесно, интересно и освежително. Ги чекам другите, по рејтинзите гледам дека вториот и третиот дел треба да се уште поинтересни 🙂