• img-book

Попуст!

ISBN: 978-608-260-030-7

Шепкачот

4.33 од 5 од 6 оцени на читатели
6 оцени од читатели

По ненадејната смрт на неговата млада жена, Том Кенеди смета дека она што може да им помогне нему и на неговото мало синче да си дојдат на себе е нов почеток. Нов град, нова куќа. Федербенк.

Но градот што го одбираат има мрачно минато. Пред дваесет години, во тој град, сериски убиец киднапирал и убил пет деца. Убиецот Френк Картер го добил прекарот „Шепкачот“ затоа што ги намамувал жртвите така што им шепотел под прозорците ноќе.

И баш кога Том и Џејк се сместуваат во нивната нова куќа, повторно исчезнува мало дете. Неговото исчезнување страшно потсетува на случаите на Френк Картер, па иако тој е во затвор, почнуваат да се шират гласини дека е можно да има соучесник. Детективите Аманда Бек и Пит Вилис мора да го најдат момчето, па макар и по цена Пит да влезе во затворот за да се соочи со својот стар непријател: Шепкачот.

И тогаш Џејк почнува да се однесува чудно. Слуша шепотење под својот прозорец ноќе…

button-new

450 ден225 ден

Количина:
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-030-7
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници: 385

 1. :

  5 out of 5

  Конечно по долго време да прочитам ОДЛИЧЕН трилер!😍
  Прејака приказна,мистериозна и цело време напната,интересна и се чита во еден здив.Ја препорачувам ✔

 2. :

  5 out of 5

  Многу подобра од “Шепнувачот”, не можев да ја оставам од раце додека не ја завршам.

 3. :

  5 out of 5

  ocena -5

 4. :

  1 out of 5

  Лоша копија на Шепнувачот од Донато Каризи

 5. :

  5 out of 5

  Мислев дека натприродната нишка ќе ме одврати и ќе ме натера да дадам помала оценка ама кога видов дека има разумно објаснување за се, ми дојдоа коцките на место. Одлична книга.

 6. :

  5 out of 5

  Многу јака книга