• img-book

    Р.Л Метјусон

Шах мат

од: Р.Л Метјусон

Не постои нешто полошо од тоа да живееш врата до врата со твојот непријател од детството, освен можеби да си принуден да соработуваш со него на проектот од твоите соништа, да бидеш уценуван да се согласиш на нешто што едноставно знаеш дека не е во ред и некој да ти го краде какаото.

Сѐ додека има многу какао, алат во рака и успева да одолее на опасниот шарм на Конор О’Нил, Рори Џејмс би требало да може да го преживее проектот со сочуван здрав разум. Но, ако не успее… Веројатно ќе помине уште некоја ноќ во затвор, ќе добие уште некоја забрана за приближување и ќе го изгуби умот по човекот кој ѝ го уништува животот…

440 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- R. L. Mathewson
Р.Л Метјусон е најпродаван автор на Њујорк Тајмс. Кога не пишува книги таа обично чита и е голем љубител на романтични комедии.  Живее во Нова Англија со своите деца.
Книги од Р.Л Метјусон
За книгата
Детали

Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2022
Број на страници:

“Шах мат”

Уште нема коментари за овој производ.