• img-book

  Колин Хувер

Попуст!

ISBN: 978-608-4672-32-6

Само пријатели

од: Колин Хувер
4.75 од 5 од 8 оцени на читатели
8 оцени од читатели

Дали е подобро никогаш да не се вљубиш или да се вљубиш во некој кој не можеш да го имаш?

Ова е приказна за една девојка која го губи својот татко толку ненадејно што ѝ се разнишува целиот свет. Приказна за една мајка која се обидува да ги заштити своите деца по секоја цена, макар и со лаги. Приказна за едно сираче од дом. Приказна за наоѓање на вистинска љубов и нова надеж, но и за претворање на таа љубов во забранета. Колкупати може светот да ти се сруши под нозе, а сепак да продолжиш да стоиш? Приказна која ќе ви покаже дека некогаш човек може да се смее на работи кои никој не ги смета за смешни. Која ќе ве научи дека акцентот треба да се става на животот. Приказна во која двајца кои се сакаат треба да научат да бидат само пријатели и приказна која ќе ви покаже дека семејството некогаш се и само пријателите…

„Уникатно, како ништо што сте прочитале досега. Што чекате, прочитајте ја веднаш!“ – Тамара Вебер

button-new

350 ден210 ден

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Colleen Hoover - 1979
Колин Хувер е бр.1 најпродаван автор според Њујорк тајмс и воедно авторка на единаесет романи и пет новели. Хувер главно пишува книги кои спаѓаат во категорија книги за млади, а својата прва книга „Само пријатели“ ја објави во јануари 2012 година.
Книги од Колин Хувер
Рецензија на уредник

Дали е подобро никогаш да не се вљубиш или да се вљубиш во некој кој не можеш да го имаш?

Ова е приказна за една девојка која го губи својот татко толку ненадејно што ѝ се разнишува целиот свет. Приказна за една мајка која се обидува да ги заштити своите деца по секоја цена, макар и со лаги. Приказна за едно сираче од дом. Приказна за наоѓање на вистинска љубов и нова надеж, но и за претворање на таа љубов во забранета. Колкупати може светот да ти се сруши под нозе, а сепак да продолжиш да стоиш? Приказна која ќе ви покаже дека некогаш човек може да се смее на работи кои никој не ги смета за смешни. Која ќе ве научи дека акцентот треба да се става на животот. Приказна во која двајца кои се сакаат треба да научат да бидат само пријатели и приказна која ќе ви покаже дека семејството некогаш се и само пријателите…

„Уникатно, како ништо што сте прочитале досега. Што чекате, прочитајте ја веднаш!“ – Тамара Вебер

Детали

ISBN: 978-608-4672-32-6
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2014
Број на страници: 265

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Фино книгиче,мене многу ми се допадна.
  Уживав во секоја страница.😊

 2. :

  5 out of 5

  Колин Хувер е мајстор кога станува збор за романси; иако ова можеби не е нејзината најдобра книга, сепак вреди да се прочита – добар хумор, срцепарателни настани и многу поезија, јас уживав додека ја читав 🙂

 3. :

  4 out of 5

  Не е лоша , но сепак не ми остави голем впечаток.

 4. :

  5 out of 5

  Навистина предобра книга. Успеа во ист момент да ме натера да плачам и да се смеам на глас.

 5. :

  5 out of 5

  Прекрасна. Како девојка од 15 години навистина оваа книга беше се што може и да се очекува од Колин Хувер. Едноставно жената знае како да те натера да се смееш и да плачеш во исто време.

 6. :

  5 out of 5

  Една од моите омилени YA романси.

 7. :

  4 out of 5

  Не е лоша, но со оглед на тоа дека Колин има подобри книги, оваа ми беше малку накај просечна 3.5/5

 8. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Iako e nejzin prv roman, neverojatno e dobar!