• img-book

  Лурлин МекДениел

Попуст!

ISBN: 978-608-65234-7-3

Роза за балерината

од: Лурлин МекДениел
4.36 од 5 од 11 оцени на читатели
11 оцени од читатели

Верувате ли во љубов на прв поглед која трае цел живот? Верувате ли во пасија која ве крева на нозе и тогаш кога животот со сета сила зема замав за да ве турне на земја?

Роза за балерината е книга која ќе ве внесе во неколку туѓи, тажни и поврзани животи.

Стилот на пишување во кој е избегнато стандардното раскажување и дејствијата се расплетуваат во форма на писма, мејлови, четувања преку интернет итн., ве тера да се почувствувате како навистина да читате нечии писма, како да чепкате во туѓо сандаче со мејлови и како вистински да сте инволвирани во сите настани.

Приказната започнува со првиот училишен ден на Џес и Мелинда, а од тој ден започнува и нивното неверојатно пријателство, поврзаност и љубов.

Две мали деца со големи срца и амбиции…

button-new

250 ден163 ден

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Lurlene McDaniel - 1944
Лурлин МекДениел има напишано повеќе од 70 книги за млади луѓе кои се борат со смртноста и хронични болести, кариера која ја започнува како терапевтски начин за и самата да се справи со траумата кога нејзиниот тригодишен син бил дијагностициран со јувенилен дијабет.
Книги од Лурлин МекДениел
Рецензија на уредник

Верувате ли во љубов на прв поглед која трае цел живот? Верувате ли во пасија која ве крева на нозе и тогаш кога животот со сета сила зема замав за да ве турне на земја?

Роза за балерината е книга која ќе ве внесе во неколку туѓи, тажни и поврзани животи.

Стилот на пишување во кој е избегнато стандардното раскажување и дејствијата се расплетуваат во форма на писма, мејлови, четувања преку интернет итн., ве тера да се почувствувате како навистина да читате нечии писма, како да чепкате во туѓо сандаче со мејлови и како вистински да сте инволвирани во сите настани.

Приказната започнува со првиот училишен ден на Џес и Мелинда, а од тој ден започнува и нивното неверојатно пријателство, поврзаност и љубов.

Две мали деца со големи срца и амбиции…

Детали

ISBN: 978-608-65234-7-3
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2011
Број на страници: 190

 1. :

  3 out of 5

  Мелинда уште од прво одделение го запишува својот живот во дневник, подарок од баба и. Џес ќе ја забележи Мелинда во прво одделение и веднаш ќе се заљуби во нејзе. Што ќе се случи понатаму со нив двајцата, кога едно пријателство ќе се претвори во вистинска љубов? Низ какви пречки судбината ќе им ги замрси конците, тогаш кога тие не се подготвени на нив?

  Ја препорачувам.

 2. :

  5 out of 5

  Преубава книга!❤

 3. :

  5 out of 5

  Многу емотивна книга, која се чита во еден здив!

 4. :

  4 out of 5

  Vredi da se procita. Tolku ubava prikazna napisana na ednostaven jazik. Iako e trogatelna ke dopre do sekoj. Mnogu solzi i mnogu emocii.

 5. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Многу убава приказна,баш е емотивно книгичево.🧡☺

 6. :

  3 out of 5

  Добра книга иако не е целосно по мој вкус. Кратка и брзо се чита!

 7. :

  5 out of 5

  Брзо читлива книгичка, со многу емоции. Препорачувам 🙂

 8. :

  5 out of 5

  Mnogu ubava kniga .Vredi da se procita

 9. :

  5 out of 5

  Жална, но убава книгичка.

 10. :

  5 out of 5

  Многу, многу убава книга! <3 Ја препорачувам од срце.

 11. :

  3 out of 5

  Можеби затоа што не е мој вкус, книгава не ме воодушеви толку, но вреди да ја прочитате…