• img-book

  Али Харис


ISBN: 9786084672203

Првиот последен бакнеж

од: Али Харис
4.75 од 5 од 4 оцени на читатели
4 оцени од читатели

Како се задржува љубовта која полека ви се лизга низ прсти?
Може ли човек да го заборави минатото кога знае што носи иднината? И каде се наоѓаат сили кога знаеш дека секој бакнеж е одбројување до збогување?

Првиот пат кога Моли го бакнува Рајан, таа уште веднаш знае дека тие ќе бидат заедно засекогаш. Шест години и илјадници бакнежи подоцна, Моли е мажена за човекот кој го сака. Но денес, додека Рајан ја бакнува, Моли сфаќа колку многу бакнежи залудно потрошила и загубила, бидејќи иднината носи нешто што ниеден од нив двајца не можел да го замисли и предвиди…

Ова е приказната на Рајан и Моли, ова е приказната која ќе ви раскаже како се запознаваат, вљубуваат, изневеруваат, разочаруваат и разделуваат. Ова е приказна за љубовна афера. Ова е приказна која трае цел живот, а истовремено приказна која завршува прерано. Приказна која ќе ве насмее и расплаче. Приказна која ќе ви го скрши срцето со таква нежност што ќе молите за уште.
Ова е приказна за еден прв бакнеж, но и за еден последен бакнеж…

button-new

390 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Ali Harris
Али Харис, пред да почне да пишува книги, работела како новинар во списание и има пишувано публикации за Red, ELLE, Stylist, Cosmopolitan and Company. Таа живее во Кембриџ со нејзиниот сопруг и двете деца.
Книги од Али Харис
Рецензија на уредник

Како се задржува љубовта која полека ви се лизга низ прсти? Може ли човек да го заборави минатото кога знае што носи иднината? И каде се наоѓаат сили кога знаеш дека секој бакнеж е одбројување до збогување?

Првиот пат кога Моли го бакнува Рајан, таа уште веднаш знае дека тие ќе бидат заедно засекогаш. Шест години и илјадници бакнежи подоцна, Моли е мажена за човекот кој го сака. Но денес, додека Рајан ја бакнува, Моли сфаќа колку многу бакнежи залудно потрошила и загубила, бидејќи иднината носи нешто што ниеден од нив двајца не можел да го замисли и предвиди…

Ова е приказната на Рајан и Моли, ова е приказната која ќе ви раскаже како се запознаваат, вљубуваат, изневеруваат, разочаруваат и разделуваат. Ова е приказна за љубовна афера. Ова е приказна која трае цел живот, а истовремено приказна која завршува прерано. Приказна која ќе ве насмее и расплаче. Приказна која ќе ви го скрши срцето со таква нежност што ќе молите за уште. Ова е приказна за еден прв бакнеж, но и за еден последен бакнеж…

Сакам книги ви ја препорачува со чиста совест и цело срце – ова е книгата која не смеете да ја пропуштите во 2013 година!

Детали

ISBN: 9786084672203
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2013
Број на страници: 400

 1. :

  5 out of 5

  Prekrasna ljubovna prikazna. Navidum se e sovresno, se sto Moli saka. No dali e sepak taka?! Kniga so mngou emocii. Ja preporacuvam na sekoj.

 2. :

  5 out of 5

  Многу, многу убава книга! <3 Ја препорачувам од срце.

 3. :

  4 out of 5

  3.75/5 Вреди да се прочита во секој случај…

 4. :

  5 out of 5

  Ви ја препорачувам од срце!… Книга која не смее да биде непрочитана!