• img-book

  Алиса Фини


ISBN: 978-608-260-000-0

Понекогаш лажам

од: Алиса Фини
4.75 од 5 од 8 оцени на читатели
8 оцени од читатели

„Се викам Амбер Рејнолдс. Има три работи што треба да ги знаете за мене:

1. Во кома сум.
2. Маж ми не ме сака веќе.
3. Понекогаш лажам.“

Амбер Рејнолдс се буди во болница. Не може да се движи. Не може да зборува. Не може да ги отвори очите. Ги слуша сите околу неа, но тие не се свесни дека ги слуша. Амбер е во кома. Не се сеќава како дошло до тоа, но се сомнева дека маж ѝ е некако поврзан со „несреќата“.

Преплашена и заробена во сопственото тело, се обидува да ги состави спомените од минатата недела, но и од пред 20 години, преку дневници од детството. Со сопруг што не ја сака веќе, сестра што крие опасна тајна и бивши дечко што не сака да крене раце од неа, Амбер знае дека некој лаже и нејзиниот живот сè уште е во опасност. Но може ли да се принуди себеси да се разбуди пред да стане предоцна?

button-new

420 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
Алиса Фини е писателка и новинарка. Нејзиниот Њујорк Тајмс бестселер е преведен во 18 земји, а моментално работи на втора книга, Понекогаш убивам. Уште не се знае дали двете се поврзани во дејствијата или само во насловите.
Книги од Алиса Фини
Рецензија на уредник

Побарајте подоцна.

Детали

ISBN: 978-608-260-000-0
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 292

 1. :

  4 out of 5

  Мене искрено многу ми се допадна.Но малку не го сфатив крајот,ако може некој да ми го објасни во групата на Сакам книги -читатели.

 2. :

  5 out of 5

  Солиден трилер, има далеку подобри трилери – но сепак, има доста интересни и непредвидливи пресврти, а и ликовите се добро портретирани 😀

 3. :

  5 out of 5

  Мноогу добар трилер, само што завршив со читање и навистина сум под импресии. Многу добро заплеткано дејство кое колку и да предвидуваш, изненадува на крај, многу добра заблуда прави авторката со ликовите во текот на читањето, од мене дефинитивно 5 ѕвезди 😀

 4. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Одличен трилер,премногу пресврти и неочекуван крај!😃

 5. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Добар трилер, не ми се испушташе од раце.

 6. :

  5 out of 5

  Одлична книга. Неверојатни пресврти. Вакви книги чекам уште 😀

 7. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Добра книга барем за мене. Дефинитивно до последна реченица ке ве држи напнати и во недоумица. Во морето преведени романси ова е нешто освежувачки ново и добро

 8. :

  4 out of 5

  Книгава за мене беше баш “страхотен” трилер кој едноставно не сакав да заврши, барав да имав уште и уште страници на крајот 🙂 Феноменални ликови и опасни манипулативни пресврти баш какви што сакам, ептен солидно нема што, мојата крајна оценка е 4.25/5 🙂