• img-book

  Кетрин Стедман

Попуст!

ISBN: 978-608-260-008-6

Нешто во водата

од: Кетрин Стедман
3.86 од 5 од 7 оцени на читатели
7 оцени од читатели

Сте се запрашале ли некогаш колку време е потребно за да се ископа гроб?

Ерин го сака Марк и Марк ја сака Ерин. Нивната љубов е една од оние фанатичните, кои горат силно, љубов каде ништо друго не е важно. Тие имаат совршен живот; таа е режисер на документарци, а тој згоден, успешен банкар. Имаат прекрасна куќа во Лондон и ја планираат нивната свадба, како и луксузен меден месец на Бора Бора. Да, тие имаат сè, но Марк одеднаш ја губи работата и во нивниот совршен живот почнуваат да се појавуваат пукнатини.

Но тие се решени да се потрудат да им успее. Одат на свадбеното патување и веруваат дека сè ќе се среди – на крајот на краиштата, се имаат еден со друг. На Бора Бора, Марк инсистира да нуркаат. Ерин страшно се плаши, но тој е со неа – знае дека ќе биде безбедна. Но, неочекувано наоѓаат нешто во водата.

Колку далеку би отишле за да бидете вистински среќни?

Марк ја сака Ерин и Ерин го сака Марк. Но кога приказната почнува, тие двајца се во шума; едниот од нив е мртов, а другиот копа гроб. Што ли се случило? Има само еден начин да дознаете…

button-new

420 ден339 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
1987
Кетрин Стедман е актерка и писателка од Лондон. Најпозната е по улогите во Downton Abbey и Tutankhamun. Нешто во водата е нејзина прва книга, која веднаш стана интернационален бестселер преведен во 32 земји. Правата за филм ги откупи успешното студио на Рис Витерспун.
Книги од Кетрин Стедман
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-008-6
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 310

 1. :

  3 out of 5

  Во глобала просечно трилерче, меѓутоа приказната е мошне интересна, лесна и заразна за читање. Како за одмор од потешки трилери, супер е.

 2. :

  2 out of 5

  Премногу млака книга , има многу “дупки” во објаснувањата на работите, не ја препорачувам.

 3. :

  5 out of 5

  Прекрасно ремек дело на Кетрин Стедман.

 4. :

  5 out of 5

  Ликот на Ерин е дефинитивно многу добро осмислен и динамичен. Интересна приказна која држи внимание, на моменти предвидлива но во секој случај занимлива и напната.

 5. :

  3 out of 5

  Лесен трилер.

 6. :

  5 out of 5

  Интересен трилер,не е многу напната приказната и баш ми се допадна. 😊

 7. (го има купено овој производ од сајтот):

  4 out of 5

  Интересна книга, го претчуствував крајот цело време.