• img-book

  Питер Свансон


ISBN: 978-608-4672-68-5

Некој што вреди да умре

од: Питер Свансон
4.82 од 5 од 11 оцени на читатели
11 оцени од читатели

Психолошка, напната приказна за една случајна средба што води до убиство и тоа низ низа неочекувани пресврти.

На еден вечерен лет од Лондон до Бостон, Тед Северсон ја запознава мистериозната и привлечна Лили Кинтнер. По неколку пијалаци, можеби малку повеќе отколку што треба, двајцата практично непознати почнуваат да играат игра на кажување вистини, откривајќи интимни детали за себе. Тед зборува за неговиот брак и неговата сопруга Миранда, бидејќи е сигурен дека таа го изневерува. Но нивната игра наскоро станува мрачна кога Тед на шега нафрла дека би можел да ја убие Миранда за тоа што му го направила. Лили пак, без размислување му вели, „Би сакала да ти помогнам“.

button-new

420 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Peter Swanson
Питер Свансон е автор на три книги од кои едната е „Некој што вреди да умре“. Книгите се преведени во над 30 земји и има освоено неколку награди за истите. Дипломирал на Тринити Колеџ и на Емерсон Колеџ, а денес живее во Самервил, Масачусец со сопругата и нивната мачка.
Книги од Питер Свансон
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-68-5
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2016
Број на страници: 325

 1. :

  5 out of 5

  Одлична!
  Преведете уште нешто од Питер Свансон.

 2. :

  5 out of 5

  Одличен трилер! Ме воодушеви..
  Предобар стил на пишување, преведете и нешто ново од Свансон.

 3. :

  5 out of 5

  Knigata e prekrasna. Ne se ispusta od race. Ja preporacuvam.

 4. :

  5 out of 5

  Olicen triler , obozuvam vakvi psiholoski trileri…

 5. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Многу интересен трилер!🥰👌
  Не знам зошто не е толку популарен кај читателите како некои други,кои според мене се каде полоши.🤷🏻‍♀️
  Препорачувам 💯!

 6. :

  5 out of 5

  Triler vo koj ke navivate na sekoj povlecen poteg vo situaciite i ke gi sovetuvate likovite… avtorot ne sekogas ke se soglasuva so vas ostavajki ve shokirani… Maestralen kraj

 7. (го има купено овој производ од сајтот):

  4 out of 5

  Книгава баш е за пофалба… ептен ме воодушеви! 4.3/5

 8. :

  5 out of 5

  Одлична, брзо читлива психолошка книга со незаборавни пресврти и ликови 🙂

 9. :

  5 out of 5

  Одлична!

 10. :

  4 out of 5

  Добар трилер, имаше неколку работи што ги предвидов ама еден-два пресврта убаво ме изненадија 🙂

 11. :

  5 out of 5

  Многу брза и интересна приказна; со неочекувани пресврти и добро развиени ликови. Ја препорачувам!