• img-book

  Џули Џејмс

Попуст!

ISBN: 978-608-65234-9-7

Нека победи подобриот

од: Џули Џејмс
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

САМОУВЕРЕНА. БЕЗОБРАЗНА. НЕПОБЕДЛИВА…
Пејтон Кендал: феминистка до коска која дава сè од себе за да успее во професијата во која доминираат мажи. Осум години, ден и ноќ, работни денови и викенди, без одмори и паузи, таа има само една цел пред себе – да биде унапредена во партнер.

АМБИЦИОЗЕН. НАДМЕН. ЗГОДЕН КАКО ЃАВОЛ…
Џеј Ди Џејмисон: богато семејство, гламурозен стил на живот, амбициозен и професионален, најдобар во својата работа. Осум години, ден и ноќ, работни денови и викенди, без одмори и паузи, тој има само две цели пред себе – да биде унапреден во партнер… и да ја игнорира Пејтон. Осум години глума и цивилно однесување кога тие двајцата се наоѓаат во присуство на други луѓе. Осум години омраза и војна додека се наоѓаат зад затворени врати иако двајцата знаат дека има две партнерски позиции и нема потреба од војна.

И одеднаш, пресврт! Доаѓа известувањето дека нема две туку само една позиција за унапредување!

Па, нека победи подобриот!

button-new

390 ден309 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- Julie James - 1974
Џули Џејмс од адвокат во Чикаго се претвори во најпродаван автор на Њујорк Тајмс. Нејзините книги се наоѓаат на многубројни светски листи во Топ 10 Романси на Годината. Нејзините книги се преведени на седумнаесет јазици, а бројката постојано расте.
Книги од Џули Џејмс
Рецензија на уредник

САМОУВЕРЕНА. БЕЗОБРАЗНА. НЕПОБЕДЛИВА…

Пејтон Кендал: феминистка до коска која дава сè од себе за да успее во професијата во која доминираат мажи. Осум години, ден и ноќ, работни денови и викенди, без одмори и паузи, таа има само една цел пред себе – да биде унапредена во партнер.

АМБИЦИОЗЕН. НАДМЕН. ЗГОДЕН КАКО ЃАВОЛ…

Џеј Ди Џејмисон: богато семејство, гламурозен стил на живот, амбициозен и професионален, најдобар во својата работа. Осум години, ден и ноќ, работни денови и викенди, без одмори и паузи, тој има само две цели пред себе – да биде унапреден во партнер… и да ја игнорира Пејтон. Осум години глума и цивилно однесување кога тие двајцата се наоѓаат во присуство на други луѓе. Осум години омраза и војна додека се наоѓаат зад затворени врати иако двајцата знаат дека има две партнерски позиции и нема потреба од војна.

И одеднаш, пресврт! Доаѓа известувањето дека нема две туку само една позиција за унапредување!

Па, нека победи подобриот!

Детали

ISBN: 978-608-65234-9-7
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2011
Број на страници: 323

 1. :

  5 out of 5

  Mnogu interesna, lesna kniga! Se cita vo Eden zdiv

 2. :

  5 out of 5

  Нека победи подобриот,книга која ме натера да станам страствен читач…Од неа започна се…Толку ми се допадна што посакав да ги прочитам сите книги на Џули Џејмс…

 3. :

  5 out of 5

  Не згрешив што ја купив, навистина ме насмеа. Џули Џејмс е кралица на хуморот и современите романси 😀