• img-book

  Али Мартинез

Попуст!

ISBN: 978-608-260-043-7

Напишано со каење (Regret duet #1)

од: Али Мартинез
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Секое девојче сонува за сопствена бајка. Бајката во која силниот витез доаѓа да ја спаси од канџите на злото. Потоа се заљубуваат, се венчаат, имаат деца и живеат среќно до крајот на животот.

По таа дефиниција, и мојот живот требаше да е бајка. Кога имав осум години, Кејвен Хант ме спаси од најголемото зло на Земјата. Нема врска што бев само дете. Сепак се вљубив во него. Но таму воедно и заврши мојата бајка.

Многу години подоцна, една непромислена ноќ во најмрачен период од животот ни подари ќеркичка. Но тој мрак не беше ништо во споредба со црнилото што ме консумираше кога бев принудена да ја оставам со Кејвен засекогаш. Сите бајки имаат едно нешто заедничко: среќен крај. Знаев дека мојата нема да има, но секоја ноќ се молев барем нејзината да има.

Му го должев животот на Кејвен. Но на тоа девојченце му должев уште повеќе. Па затоа морав повторно да се соочам со татко ѝ, без разлика колку болело.

button-new

420 ден252 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
Али Мартинез е млада авторка која главно пишува дуети, односно книги составени од два дела, и пронаоѓајќи го рецептот за успех, сите нејзини книги се бестселери на Амазон. Нејзините приказни се ретко оригинални и уникатни, па некои ја нарекуваат Колин Хувер за возрасни.
Книги од Али Мартинез
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-043-7
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници: 300

 1. :

  5 out of 5

  Дует Напишано со каење/Напишано со тебе

  Уште еден неверојатен дует на Али Мартинез. Таа знае како да плени со своето волшебно пишување. Никој не опишува болка во срцето како неа. Бев вовлечена од првата реченица и не престанав се додека не завршив со приказната. Тоа е моќта на пишувањето на Али Мартинез. Ве фаќа веднаш и никогаш не сакате да ве пушти. Додека читате можете да ја почувствувате болката во срцето, бидејќи книгата е моќна. Авторката така ги “везе” приказните во нејзините книги тоа е чудо. Толку и се реални, длабоки, емотивни што се внесувате во нив и на крајот не сакате да “излезете”. Мартинез така ги спојува почетокот и крајот како кога ќе влезете во тунел без надеж дека ќе го видите светлото на крајот. Но, како што има почеток има и крај, па така ќе успеете да го видите светлото на крајот од тунелот.

  Хедли сака нејзиниот живот да биде како бајка со среќен крај, но нејзината започнува трагично и нема среќен крај. На еден трагичен настан кога има 8год. Кејвен Хант ќе ја спаси, иако таа се вљубува во него тука завршува бајката. После многу години, една непромислена и мрачна ноќ им подарува ќерка. Поради темнината го која се наоѓа Хедли ја остава својата ќерка на Кејвен. И така се надева дека барем ќерка ѝ ќе има среќен крај.
  Кејвен обидувајќи се да побегне од своето минато, се заштитува од се во животот. Но, на својот праг наоѓа новороденче. Иако никогаш не сакал деца од една специфична причина во еден момент животот се превртува и тој станува самохран татко на прекрасно девојче. Благодарение на него тој не останува изгубен во минатото и животот почнува да му се врти околу неа.
  Но, после многу темнина Хедли повторно сака да се поврзе со ќерката од која мораше да се откаже. По 4год. таа одлучува да се врати и тука почнува борбата. Иако и Хедли и Кејвен имаат минато полно со трагедии и тајни кои не можете да ги претпоставите, последната тајна на Хедли ќе го потресе светот на Кејвен. Ќе доживее голем шок, големо изненадување. Тој открива нешто за жена по име Вилоу и животот се променува засекогаш. Но, животот е непредвидлив и љубовта ги вмешува своите прсти.

  Романтична и емотивна приказна за двајца луѓе кои судбината ги спојува на еден необичен и вознемирувачки начин. Толку длабоко, поразително, со многу емоции, пишувано со страст и моќ. А романите на Мартинез се тешки и жилави, полни со загуба, жалење и прошка, така што ќе ја почувствувате секоја емоција што ликовите ја чувствуваат како да се ваши.Приказната почна силно, со мистерии и пресврти, а заврши едноставно добро како драма и романтика. Верувајте зборовите сами си течат и ве влечат како река што нема да посакате да го видите крајот. Ќе сакате да го одложувате. Али Мартинез дефинитивно знае да не вози по нејзините приказни како да сме на рели трка. Четиво кое мора да се прочита.
  Апел до” Сакам Книги ” да преведат и други книги од оваа префинета авторка.

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Одлична е !!!

 3. :

  5 out of 5

  Немам зборови за книгава колку е прекрасна…