• img-book

  Саманта Јанг


ISBN: 978-608-4672-80-7

На улица Шкотска

од: Саманта Јанг
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Шенон Меклауд бега од своето минато и нема доверба во никого. Таа отсекогаш била позната по бирањето погрешни мажи, по влегувањето од една токсична врска во друга, но последниот бивши ја освестил на најлошиот можен начин. Па со тотално уништен живот, си се заколнува дека ќе се држи на растојание од мажите, а особено од оние лошите момци.

Кол Вокер е баш од оние типови што Шенон сака да ги избегнува – прекрасен, згоден, тетовиран, шармантен и арогантен. Но неговата груба надворешност крие добар човек кој е подготвен да ја најде Вистинската. Тој е решен да ја извлече Шенон од нејзината самотија и да го освои нејзиното срце. Кога тој конечно полека почнува да ја стекнува нејзината доверба, минатото се враќа да ја прогонува и нејзините стравови ја уништуваат довербата што Кол ја има изградено меѓу нив. Тоа минато и тие стравови се закануваат да ги разделат засекогаш.

button-new

390 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- Samantha Young - 1986
Саманта Јанг има продадено повеќе од милион копии од нејзините романи. Таа е меѓу најпродаваните автори на New York Times, USA Today и Wall Street Journal на романси за млади, вклучувајќи го и серијалот На Улица Даблин.
Книги од Саманта Јанг
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-80-7
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2017
Број на страници: 330

 1. :

  5 out of 5

  Саманта е закон, а книгава уште позакон.

 2. :

  5 out of 5

  Една од подобрите книги во овој серијал.