• img-book

    Сара Морган

Попуст!

Можеби овој Божиќ (Браќата О’Нил #3)

од: Сара Морган
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател
„Полн со позитивна енергија, крајно секси и празнично топол – серијалот за браќата О’Нил е совршенство!“
Оваа зима, поранешниот шампион во скијање – исто така поранешен срцекршач – и самохран татко Тајлер О’Нил има само една мисија: да се погрижи неговата ќерка Џес да го доживее најубавиот Божиќ во својот живот. Фактот дека неговата најдобра пријателка, Брена, привремено мора да се всели кај него затоа што нивниот ресорт Снежниот Кристал е преполн, е само една слатка дистракција што едноставно ќе мора да ја игнорира. Нивната врска е единствената којашто не ја уништил во својот живот и дефинитивно нема намера сега да го стори тоа.
Професионалната скијачка Брена Даниелс многу добро знае што е тоа невозвратена љубов – таа е лудо вљубена во Тајлер веќе со години. Но живеењето со него е вистинска тортура… како може да се концентрира на тоа да му биде само пријателка кога тој спие во соседната соба?
А кога тој одеднаш ја бакнува, остварувањето на нејзината најголема желба ѝ се чини на дофат на прсти како никогаш претходно. Дали е можно овој Божиќ конечно да ѝ се оствари најголемиот сон?

420 ден273 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
Книги од Сара Морган
За книгата

  1. :

    5 out of 5

    Се чита во еден здив, топла, слатка и забавна. Најдобрата книга од целиот серијал за браќата О’Нил и Снежниот Кристал.