• img-book

  Софи Кинсела


ISBN: 978-608-260-002-4

Moјот (не баш) совршен живот

од: Софи Кинсела
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Кејти Бренер го има совршениот живот: стан во Лондон, гламурозна работа и супер кул фотки на профилот на Instagram. Добро, но вистината е дека таа живее во минијатурна соба под кирија каде што нема место ни за гардеробер, секој ден со часови патува до работното место каде што не е ценета и животот што го споделува на Instagram не е нејзин, бидејќи дури ни сликите не се баш нејзини.

Но соништата мора да почнат да ѝ се исполнуваат еден ден, нели?
Не. Наместо работите да се подобрат баш кога се појавува интересен тип во нејзиниот живот, нејзиниот не-баш совршен живот дополнително се распаѓа кога нејзината супер-успешна шефица Деметра ја брка од работа. Сите надежи на Кејти паѓаат во вода. Мора да се врати дома во Сомерсет, каде што ќе му помага на татко ѝ со нов бизнис за гламурозно кампирање на нивната фарма.
Тогаш Деметра и нејзиното семејство се појавуваат на одмор на фармата и Кејти ја добива својата шанса. Но дали треба да ѝ се одмазди на жената што ѝ ги уништи соништата или да се обиде да си ја врати работата? Но дали Деметра – жената која има сè – навистина има толку идиличен живот како што изгледа? Или ни нејзиниот не е баш совршен?

button-new

420 ден

Моментално недостапна

Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1969
Со над 15 светски бестселери зад себе, не за џабе ја нарекуваат Кралицата на романтичните комедии! Нејзините романи ги има во форма на независни, серијали, а и филмувани. Од неодамна е автор на Сакам Книги за преводи на македонски јазик и тоа ни претставува особено задоволство.
Книги од Софи Кинсела
Рецензија на уредник

Проверете подоцна.

Детали

ISBN: 978-608-260-002-4
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 400

 1. :

  5 out of 5

  Одлична приказна, која ќе ве насмее и објасни дека не е се како што изгледа.

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  Софи, совршено забавна, како и секогаш

 3. :

  5 out of 5

  Многу интересна,смешна и релаксирачка приказна.
  Кој сака убаво да се опушти,препорачувам. 😊