• img-book

  Кристан Хигинс


ISBN: 978-608-4741-01-5

Јас и ти

од: Кристан Хигинс
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

За љубов и брак треба двајца…
Една грешка, еден катастрофален развод може да те натера никогаш повеќе да не веруваш во брак и вистинска љубов. Харпер Џејмс има работа во која е страшно добра, куќа на плажа која ја обожава и тип кој го посакува скоро секоја жена во градот. Да, добро, фатално скршеното срце ја прави ладна, крута и затворена, но вака барем никој не може да ја повреди. Таа сега знае дека бракот не се гради со љубов, туку со партнерство и разбирање, па не ѝ треба филмска љубов за да направи совршен план за животот. И нејзиниот план звучи солидно… сè додека нејзината полу сестра не ѝ соопштува дека ќе се мажи за братот на нејзиниот бивши маж. После толку долги безбедни години, Харпер на свадбата треба да го види човекот чија сама појава ѝ го превртува светот наопаку.

Ник Ловери е маж кој многу добро знае како да ги добие и задржи работите што ги сака во животот. Освен една. Љубовта на неговиот живот која многу одамна му се лизнала низ прсти.

Јас и ти е книга која веднаш ќе влезе во вашите топ десет омилени модерни романси.

button-new

420 ден

Моментално недостапна

Запознајте се со авторот
avatar-author
- Kristan Higgins - 1965
Кристан Хигинс е најпродавана американска авторка на романси според Њујорк Тајмс. Таа двапати има добиено награда за автори на романси на America's RITA Award  во 2008 година и 2010 година.
Книги од Кристан Хигинс
Рецензија на уредник

За љубов и брак треба двајца…
Една грешка во раните дваесетти години може да те научи на многу работи, еден катастрофален развод може да те натера никогаш повеќе да не веруваш во брак и вистинска љубов. Може дури и да те натера да станеш адвокат за разводи за да им помагаш на луѓето со слична судбина. Харпер Џејмс има работа во која е страшно добра, куќа на плажа која ја обожава и тип кој го посакува скоро секоја жена во градот. Да, добро, фатално скршеното срце ја прави ладна, крута и затворена, но вака барем никој не може да ја повреди. Таа сега знае дека бракот не се гради со љубов, туку со партнерство и разбирање, па не ѝ треба филмска љубов за да направи совршен план за животот. И нејзиниот план звучи солидно… сè додека нејзината полу сестра не ѝ соопштува дека ќе се мажи за братот на нејзиниот бивши маж. После толку долги безбедни години, Харпер на свадбата треба да го види човекот чија сама појава ѝ го превртува светот наопаку.

Ник Ловери е маж кој многу добро знае како да ги добие и задржи работите што ги сака во животот. Освен една. Љубовта на неговиот живот која многу одамна му се лизнала низ прсти. Како и да е, тој и Харпер се болна, античка историја. И покрај тоа што сè уште има чувства за неа, тој не може да ѝ прости за неверството со кое дошол и крајот на нивниот брак.

Јас и ти е книга која веднаш ќе влезе во вашите топ десет омилени модерни романси. Број 1 романтична препорака од Сакам Книги за оваа година!

Детали

ISBN: 978-608-4741-01-5
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2014
Број на страници: 360

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  “На нашите срца понекогаш им треба само малку време за да го прифатат она што нашите глави веќе го знаат”.

  За неколку недели ќе наполни триесет и четири години и смета дека нејзината одлична врска со  Денис треба да премине на следното ниво. Денис е пожарникар со густа црна коса, сини очи и единствена маана е неговата долга плетенка која ја има уште од дете.

  “Но во една врска треба да има многу повеќе од една љубов”.

  Една прекрасно организирана вечера од страна на Харпер ќе го стави Денис во незгодна ситуација. Во моментот кога Денис собира храброст за да прозбори, тој е прекинат од телефонскиот повик на нејзината полусестра. Таа се јавува за да и ги соопшти големите новости: наскоро ќе се мажи со братот на нејзиниот бивши маж.

  За две недели Харпер и Денис одат на свадбата на нејзината сестра Вила, која ќе се оддржи во националниот парк Глечер, во Монтана. Харпер собира храброст за да се сретне со нејзиниот поранешен сопруг Ник.

  “Кафе, превкусно. Крстозбор, предизвикувачки. Куче, преслатко. Поранешен сопруг, невидлив”.

  Поминале точно дванаесет години откако тие се виделе за последен пат. Нивната приказна започнала прекрасно, но со текот на времето некои работи се влошувале. Една вечер била доволна за да уништи се што било изградено помеѓу нив.

  “Ако постоеше чувство што го мразев повеќе од кое било друго, тоа беше да се чувствувам исплашено”.

  Ник е маж кој знае како да ги задржи и добие работите кои ги сака во животот, но и покрај се дозволил само една работа да изгуби во животот. Чувствата кон Харпер никогаш не му исчезнале, но тој не може да и прости за неверството со кое дошол и крајот на нивниот брак.

  Свадбата во Монтана, ќе пробуди носталгија и стари чувства кај Харпер и Ник.

  “Делата зборуваат погласно и кажуваат повеќе од зборовите”.

  Книга која ќе ви покаже што е среќен крај и колку всушност тоа може да значи.

 2. (го има купено овој производ од сајтот):

  5 out of 5

  “Делата зборуваат погласно и кажуваат повеќе од зборовите”.

  Книга која ќе ви покаже што е среќен крај и колку всушност тоа може да значи.

 3. :

  5 out of 5

  „Препрепреубава! Ова ми е омилената книга од Хигинс. Уште се смеам кога ќе помислам на дел од сцените, особено делот со мечката! И Ник е НЕОДОЛИВ! Им ја препорачувам на сите што ја сакаат Сузан Е. Филипс“.