• img-book

  Лиен Мориарти


ISBN: 978-608-4672-38-8

Големи мали лаги

од: Лиен Мориарти
4.5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Училиштето Пириви е мало, прекрасно основно школо во близина на плажа каде децата учат дека насилството е неубаво и недозволиво. Но и покрај тоа, еден вечерен, родителски училишен настан се претвора во хаос и завршува со смртен случај. Пиштат сирени. Врескаат луѓе. Еден родител е мртов. Дали станува збор за убиство, трагична несреќа или нешто сосема трето? Родителите во Пириви ќе откријат дека малите лаги понекогаш можат да бидат најсмртоносни…

Големи мали лаги е книга што не се остава, книга што ќе ве натажи и насмее, книга што ќе ве натера да размислувате. Ова е книга што не смеете да ја пропуштите.

button-new

400 ден

Моментално недостапна

Клучни зборови: , ,
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Liane Moriarty - 1966
Лиен Мориарти е австралиски автор на шест интернацонални популарни романи и е автор со полно работно време. Таа има продадено над шест милиони копии од нејзините книги во светот и нејзините романи се преведени на триесет и девет јазици. Таа живее во Сиднеј со нејзиниот сопруг, син и ќерка.
Книги од Лиен Мориарти
Рецензија на уредник

Училиштето Пириви е мало, прекрасно основно школо во близина на плажа каде децата учат дека насилството е неубаво и недозволиво. Но и покрај тоа, еден вечерен, родителски училишен настан се претвора во хаос и завршува со смртен случај. Пиштат сирени. Врескаат луѓе. Еден родител е мртов. Дали станува збор за убиство, трагична несреќа или нешто сосема трето? Родителите во Пириви ќе откријат дека малите лаги понекогаш можат да бидат најсмртоносни…

Големи мали лаги е мистерија која ги следи животите на три жени и опасните мали лаги кои си ги кажуваат за да преживеат. Медлин е енергична кавгаџика која дава душа за своите пријателки. Таа е разведена и стравува дека бившиот маж ќе ѝ го земе детето. Селест е една од оние неверојатно убави жени кои прават светот да застане и зјапа во нив. Таа има убавина, пари, две близначиња и прекрасен маж. Но дали нејзиниот живот е толку совршен како што изгледа? Џејн е млада самохрана мајка со преголема тајна за своите години. Трите жени се спријателуваат без да знаат дека нивното пријателство ќе заврши со голема трагедија.

Големи мали лаги е книга што не се остава, книга што ќе ве натажи и насмее, книга што ќе ве натера да размислувате. Ова е книга што не смеете да ја пропуштите.

Детали

ISBN: 978-608-4672-38-8
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2015
Број на страници: 380

 1. (го има купено овој производ од сајтот):

  4 out of 5

  Добра е книгата… вреди да биде прочитана!

 2. :

  5 out of 5

  Добра книга, вреди да се прочита