• img-book

    Лиса Гарднер

Попуст!

ISBN: 978-608-260-046-8

Трагајќи по неа

од: Лиса Гарднер
5 од 5 од 1 оцени на читатели
1 оцена од читател

Пред седум години, безгрижната студентка Флора Дејн ја киднапираат за време на пролетниот распуст. И цели 472 дена, Флора постепено открива колку всушност и што сè може да издржи една личност.

Жива со помош на некое чудо по сето тоа, Флора ги поминува последните пет години привикнувајќи се повторно на ритамот на нормалниот живот и работи со нејзиниот специјалист за жртви од ФБИ. Таа има мајка која никогаш не престанала да ја сака, брат кој се плаши од личноста во која таа е претворена и еден ѕид во нејзината спална соба кој е покриен со слики од други девојки кои за разлика од неа, никогаш не се вратиле дома.

Кога детективката Ди Ди ја повикуваат на место на злосторство, каде што има мртов маж и врзана гола жена која го убила, таа дознава дека Флора се плеткала и со други тројца осомничени откако се вратила во општеството. Па, дали Флора е жртва или одмаздничка? И дали е можно со нејзиното лично искуство со предатори, таа да може да помогне со спасување на исчезнатата студентка чие киднапирање го тресе Бостон? Но кога и Флора повторно исчезнува, Ди Ди сфаќа дека сè е уште покомплицирано отколку што изгледа и дека некој очигледно решил дека Флора Дејн овој пат нема да побегне жива.

button-new

490 ден196 ден

Моментално недостапна

Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Lisa Gardner
Лиса Гарднер е американски бр.1 Њујорк Тајмс автор на крими трилери. Со повеќе од 22 милиони книги во печат, Лиса е објавена во над 30 земји. Нејзиниот успех преминува на мал екран и четири од нејзините романи стануваат филмови. Живее во Њу Хемпшир со сопругот и ќерката.
Книги од Лиса Гарднер
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-046-8
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2020
Број на страници: 450

  1. :

    5 out of 5

    Фантастичен психолошки трилер со примеси на крими-драма. Вознемирувачка, мрачна и напната. Ликот на Флора е прекрасно доловен, нејзините мисли се толку опипливи, а нејзините постапки имаат за цел да го замислат читателот. Ова е книга што долго останува во сеќавање. Ги разместува сите мозочни ќелии со своите пресврти и максимално го покачува адреналинот <3 😀