• img-book

  Лиса Гарднер


ISBN: 978-608-4672-95-1

Фати ме

од: Лиса Гарднер
4.75 од 5 од 4 оцени на читатели
4 оцени од читатели

ШТО АКО ГО ЗНАЕШ ТОЧНИОТ ДЕН КОГА ЌЕ УМРЕШ?

Шарлин Грант верува дека ќе умре наскоро. Во изминатите две години, некој ги убива нејзините пријателки од детството една по една. На истиот ден. Во исто време. И сега таа е последната што е останата жива и ги одбројува последните четири дена до 21-ви јануари.

КОЛКУ ДАЛЕКУ ЌЕ ОДИШ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕШ?

Шарлин не планира да се предаде без борба. Таа цела година боксува, тренира пукање и трча. Таа исто така сака, ако сепак биде убиена, истрагата за нејзиното убиство да ја води детективката Ди Ди Ворен.

Но како што Ди Ди навлегува подлабоко во случајот, така почнува да ја преиспитува приказната на жената. Инстинктите ѝ велат дека има шанси Шарлин да не е во никаква опасност. Ако тоа е вистина, тогаш жената мора да има некоја тајна – некоја толку страшна тајна што таа самата по себе би можела да биде најголемата закана од сите.

button-new

420 ден

Моментално недостапна

Клучен збор:
Запознајте се со авторот
avatar-author
- Lisa Gardner
Лиса Гарднер е американски бр.1 Њујорк Тајмс автор на крими трилери. Со повеќе од 22 милиони книги во печат, Лиса е објавена во над 30 земји. Нејзиниот успех преминува на мал екран и четири од нејзините романи стануваат филмови. Живее во Њу Хемпшир со сопругот и ќерката.
Книги од Лиса Гарднер
Рецензија на уредник

Сè уште нема. Проверете повторно за некое време.

Детали

ISBN: 978-608-4672-95-1
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2018
Број на страници: 409

 1. :

  5 out of 5

  Најубава книга од Лиса Гарднер. Женава е кралица за трилери, едноставно ѝ нема рамна.

 2. :

  5 out of 5

  Се мислев дали да дадам 4 или 5 ѕвезди ! 4 затоа што Лиса Гарднер има и подобри книги, но доколку не правам комапрација со другите нејзини книги сепак е книга за 5. Оние кои сакаат драматични книги кои се читаат во еден здив (особено за читање на плажа), книгите на Лиса топло ги препорачувам

 3. :

  4 out of 5

  Стандардно добра беше книгава, Лиса е мајсторка на својот занает, но за мене лично оваа книга е најслабичка од досега преведените нејзини четири, а и убиецот овде некако прерано го открив што не беше баш слушај со останатите три книги 🙂

 4. :

  5 out of 5

  Одлична неизвесна приказна со неочекувани пресврти и настани, ја препорачувам… Гарднер никогаш не разочарува 🙂