• img-book

  Лиса Клејпас

Попуст!

ISBN: 978-608-260-032-1

Една страшна зима (Wallflowers #3)

од: Лиса Клејпас
5 од 5 од 2 оцени на читатели
2 оцени од читатели

Очајна да побегне од нејзините злобни и расипани роднини, Еванџелин Џенер бара помош од најзлогласниот ерген во Лондон. И договорениот брак помеѓу нив е единствено решение, иако никој не би ја споил срамежливата девојка која пелтечи кога зборува со згодниот виконт кој е легендарно популарен помеѓу жените. Но набрзо станува јасно дека Иви е жена со скриена сила во себе… и иако делува покорно и кротко, Себастијан од некоја причина ја посакува повеќе од која било друга жена што ја запознал.

Решена да го освои ладното срце на својот сопруг, Иви се осмелува да склучи зделка со ѓаволот: Ако Себастијан успее да остане целибат три месеци, таа ќе му дозволи да ја одведе в кревет.

Кога на Иви ѝ се заканува одмаздољубив непријател од минатото, Себастијан се заколнува дека ќе направи сè што треба за да ја заштити својата сопруга… па макар и по цена на сопствениот живот.

button-new

420 ден210 ден

4 на залиха

Количина:
Запознајте се со авторот
avatar-author
1964
Lisa Kleypas is a best-selling American author of historical and contemporary romance novels. In 1985, she was named Miss Massachusetts 1985 and competed in the Miss America 1986 pageant in Atlantic City.
Книги од Лиса Клејпас
За книгата
Детали

ISBN: 978-608-260-032-1
Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање: 2019
Број на страници: 305

 1. :

  5 out of 5

  Прекрасна

 2. :

  5 out of 5

  Прекрасна книга, се чита во еден здив, исто како и претходните две од серијалот.
  Со нетрпение ја чекам следната 🙂