• img-book

  Крис Картер

Попуст!

Џелатот #2

од: Крис Картер
5 од 5 од 3 оцени на читатели
3 оцени од читатели

Замислете го вашиот најголем страв… а сега замислете како го доживувате истото, како да се будите директно во вашиот најстрашен кошмар.

Во црква во Лос Анџелес, на скалилата пред олтарот, наоѓаат тело на обезглавен свештеник. Трупот е внимателно позициониран во локва крв, со испружени нозе и рацете прекрстени на градите, а најстрашниот дел од целата глетка е тоа што главата на свештеникот е заменета со кучешка глава. Подоцна, форензичкиот тим открива дека на градите на жртвата со крв е начкрабан бројот „3“.

Детективот Роберт Хантер на почетокот смета дека се работи за ритуално убивање. Но кога почнуваат да се појавуваат нови тела, принуден е одново да размисли за таа теорија. Сите жртви умреле од она од кое најмногу се плашеле. Нивните најлоши кошмари буквално се претвориле во реалност. Но како можел убиецот да знае? И што е тоа што ги поврзува овие жртви?

Хантер тргнува во потрага по вештиот и садистички убиец, некој кој очигледно има моќ да ги чита мислите на жртвите. Некој кој претчувствува што најмногу ги плаши жртвите. Некој кој нема да дозволи ништо да го запре во реализирање на својата изопачена мисија.

490 ден343 ден

10 на залиха

Количина:
Запознајте се со авторот
Книги од Крис Картер
За книгата
Детали

Издавач: Издавачка куќа Сакам Книги
Година на издавање:
Број на страници:

 1. :

  5 out of 5

  Картер ми е откритие на годината! Во поглед на изопаченост и бруталност, му нема рамен. Одлична книга, интересен стил и пресврти. Ми недостига малку појак мотив да ја оправда таа бруталност, ама во ред. Препорака за секого!

 2. :

  5 out of 5

  Немам зборови за книгава – неверојатно брутален, детален, крвав крими-трилер од кој буквално запира здивот. Ќе го паметам уште долго време… Се чита за 2 дена

 3. :

  5 out of 5

  Феноменална книга! Крис Картер со секоја следна книга се надминува себеси. Впечатливи ликови, тензична приказна до последна страница и фантастичен облик на психата на ликовите. Ова дело, како и сите останати, не заслужува оценка подолу од 10! Ја препорачувам на сите љубители на тешки криминални трилери, мрачни, крвави и воодушевувачки! ❤️